Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy a herélés miatt...

Lehet, hogy a herélés miatt ilyen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves keverék kan kutyám.

1-2 hete egy betegség miatt ivartalanítani (is) kellet.

Azóta mintha sokszor kedvtelen lenne, séta közben is éppen csak jön sokszor, látszik rajta, hogy nem túl lelkes, pedig séta közben mindig aktív mozgékony szokott lenni.

Lehetséges, hogy a herélés miatt vannak ezek a dolgok?


2012. márc. 4. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
kérdezd az állatorvosodat, gondolom rákos volt-készült pl. szövettani vizsgálat, vérkép?
2012. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de szerintem a kora miatt is van!

Herélés után a kutyák lustábbak lesznek és hízni is kezdhetnek. Mivel már nem kell a szukák után menniük mert az ösztöneik már nem súgják nekik, így sokkal lustábbak lehetnek. Az enyém is csak meg előttem, bár azért ő élénk és 4 éves. Ő is azért lett herélve mert csak az egyik heréje ereszkedett le!

2012. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem rákos volt. Volt egy kis daganat a végbele környékén. A doki szerint azért kellet a herélés is, mert ha azt nem csinálja meg, akkor valószínűleg kiújul mivel hormonalapú lehetett. Így viszont már nem termel tesztoszteront a szervezete és nem jön ismét ki, nem burjánzik tovább...
2012. márc. 4. 17:45
 4/4 Akiteki ***** válasza:
az én kanomnak is ugyanez volt, a herélés után teljesen eltűnt. Ő 11 éves volt akkor. Szerintem ebben a korban jobban megviselte a műtét - főleg az altatás - a szervezetét. Türelem, majd lesz jobb is. Kis vitaminozással rásegíthetnél.
2012. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!