Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz egy magyar...

Mennyire nehéz egy magyar agárnak megtanítani a behívást?

Figyelt kérdés
olyat hallottam, hogy nem szabad őket elengedni csak annyira hogy kifussák magukat, akkor is nagyon nagy helyre kell vinni őket. szóval pl ha elmennek túrázni, akkor a kutyának pórázon kell lennie, mert kirohan a világból. ez igaz? magyar agarat szeretnék venni(természetesen tenyésztőtől) csak ez nem hagy nyugodni. nagyon szeretek sétálni, túrázni és akkor nem engedhetem el csak 10 percre? hogy van ez?
2012. márc. 4. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van.

Ellehet engedni csak mindig szem előtt legyen.

De álltalában visszajönnek ha hívod őket.(meg persze ha megtanítod)

2012. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Az enyém folyton azon aggódik, nehogy szem elől tévesszen. Sosem tanítottam neki úgy a behívást, ahogy a többi kutyámnak, alapból olyan, hogy nem megy el. Ha valami vad jön, akkor pórázra veszem, de előfordult már, hogy megindult az őz után, de akkor is vissza tudtam hívni első szóra. A tesója is volt nálunk, meg más magyar agarakkal is sétáltunk a mezőn, velük sem volt másképp. És a gyerekei is teljesen behívhatóak. Bár minden kutya ilyen könnyen kezelhető lenne!
2012. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. akkor megnyugodtam :)
2012. márc. 4. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit alaposabban kell neki tanítani a behívást, és a falkavezérséget nem átengedni neki, és akkor nem lesz gond. Én azt szoktam csinálni a kiskutyámmal, hogy ha séta közben elengedem, amint nem figyel rám, elbújok, és hagyom, hogy ész nélkül keressen. Ha megtalált, jól megdicsérem, jutalmazom. Ezzel eléred, hogy a fél szeme mindig rajtad legyen. Egészen kiskorától fogva szoktasd más állatokhoz, pl. macskákhoz, házinyulakhoz, ha nem tervezel vele vadászni, ne tekintse zsákmánynak őket.
2012. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Igen, az nagyon fontos, hogy ne engedd vadászni semmire, mert ha egyszer megfog valamit, akkor oda minden tanítás, nem érdekli más csak a zsákmány.
2012. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém visszajön bármikor, kivéve ha már elkezdett űzni. Akkor a vörös köd miatt nem lát, nem hall, csak a "zsákmányra" koncentrál. Nagyon erős benne a zsákmányösztön, de mivel vadászatra szelektált minden felmenője, ez érthető.

Szóval ha még időben rászólok, még mielőtt megindulna, akkor nincs gond. Ha viszont már elindult, akkor kiszalad a világból, viszont mindig visszajön a kiindulási pontra.


Ezen okok miatt én csak olyan helyen engedem el, ahol futhat, amúgy pórázon van.

2012. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!