Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok, hogy mennyi idő...

Leírnátok, hogy mennyi idő alatt sikerült beszoktatni a kutyátokat kertes házból panelba? Hogyan nézett ki az első pár hetetek?

Figyelt kérdés

Egy olyan kutyáról van szó, aki az udvaron élt eddig és oda végezte dolgát, ahova akarta, szóval mindent meg kéne neki tanítani. 8 hónapos, nagytestű keverék kutya.


Minden érdekelne, biztos van itt olyan, aki hasonló helyzetbe került költözés miatt.

Köszi!



2012. márc. 4. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám mindig is kinti-benti volt, de a tapasztalatom az, hogy a kutyák nagyon tiszta állatok. Ha van lehetőségük rá, nem piszkítanak oda, ahol élnek. Minden nap kétszer sétálunk és a kutyám a kakit igyekszik a séták idejére tartogatni. Kőre, parkettára stb. pedig már kölyökként sem szeretett kakilni. Szerintem, ha minden nap 4-5 alkalommal leviszitek, nem lesz probléma, hamar meg fogja szokni különösebb szoktatás nélkül.
2012. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is kertes házból költöztem két nagytestű kutyával panelba, bár nálunk előtte is a házban éltek a kutyák, csak akkor voltak kint, ha senki sem tartózkodott otthon. Így a szobatisztasággal nem voltak gondok. Faluról jöttem, de mivel már évek óta terveztem a városba költözést, így hetente többször mentünk busszal a belvárosba, hogy szokják.

Az első 6-7 hét volt kritikus, akkor minden volt, szeparációs stressz, félelem, elzárkózás, ami kell. Új volt nekik, hogy nem akkor mehettek ki, amikor akartak, csak napi öt kijárás lett, állandóan zaj, forgalom, tömeg vette őket körül, de viszonylag hamar megszokták, az meg külön jó volt nekik, hogy minden nap kutyások között sétáltunk. Falun csak önsétáltató ebek vannak, és mind a két ebem erősen igényli a más kutyákkal való kommunikációt. A szeparációs stressz kegyetlen volt, rengeteget szenvedtem. A cuccaim felét szétszedték, mire végre elmúlt. Minden nap órákat töltöttem az új lakásban való egyedül hagyásuk szoktatásán.


A szobatisztaságot ugyan úgy csináld, mint egy kölyöknél. Ha látod, hogy éppen végezné a dolgát, kiviszed sétálni. Addig maradj mindig kint az utcán vele, amíg nem végzett, utána mindig nagy dicséret. Esetleg ha a lakásba csinálná, akkor ha elkapod, egy tiltószó, kis büntetés lehet. Utána sose büntesd! De sokszor az jellemző, hogy a teljesen kinti kutyák már eleve szobatiszták, megszokták, hogy csak kint üríthetnek.

2012. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy a korábban kerti kutyák számára természetes, hogy a szabadban intézik a dolgukat, ergó természetellenes, hogy bent piszkítsanak. Ennek feltétele, hogy az első időkben viszonylag sokszor, 5-6, akár 7 alkalommal vigyétek le sétálni, és aztán le lehet ritkítani a végleges 3-ra egy idő után.

Az én kutyám vidékről került hozzám menhelyről, korábban kerti kutya volt. És az első perctől kezdve szobatiszta!!! A panellakásban volt, hogy 16 órát volt fent egyhuzamban, mert egyszerűen nem akart lemenni sétálni, és ennyi idő után is még én vittem le enyhe kényszerrel, mert aludni akart :D

2012. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a kutyámat 6 hónaposan hoztam el, ő is kertben volt. Egy pillanatig sem volt probléma a szobatisztaság, leszámítva ugye korra való tekintettel a baleseteket.


Ha előtte volt vele foglalkozva (sétáltatás pl) akkor nem fogja igazán megtörni a dolog véleményem szerint.


Nálunk több probléma felmerült, de az abból adódott, hogy fél évet SEMMIT nem foglalkoztak vele, nem nevelték, nem szoktatták hangokhoz, nem sétáltak vele, csak az udvarra ki volt b@szva.-.-

2012. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!