Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségre lenne szükségem a...

Segítségre lenne szükségem a kutyámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

5 hónapos a Yorkim, 2 hónapja van nálam. A tenyésztő pelenkára szoktatta, most általában a pelusra megy, csak néha-néha máshova. Elkezdtem szobatisztaságra nevelni, de nem akarja megtanulni (3-szor viszem le egy nap). Amikor leviszem soha nem ott végzi el a dolgát, hanem amikor felviszem az az első dolga, hogy szalad a pelusra és pisil... Milyen módszerrel próbálkozzak?

A másik dolog, hogy nem eszik rendszeresen. Ezt úgy értem, hogy nem eszi meg a tápját... Hiába vizezem be neki (a tenyésztő mondta, hogy vizezzem be, mert úgy jobban megeszi), akkor sem. Ha kézből etetem, akkor pár szemet eszik (de nem mindig). Tudom, hogy nagyon el lett rontva a kutyus, de ebben nem csak én vagyok a hibás... A családban (főleg anyukám) mindig adott neki nasikat (sajtot, zsömlét stb.) hiába mondtam neki, hogy ne adjon, mert így el fog szokni erre a válasza, de hát éhes...

Hogyan tudnám visszaszoktatni a tápra?

Légyszíves segítsetek! :)

Köszönöm :)


2012. márc. 5. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem most nagyon fontos,hogy kovetkezetes legyel. Ne kapjon semmi mast csak a tapot. Persze fontos,hogy jo minosegu tapot kapjon, pl acana,pro plan, royal canin stb..

Ugy csinald,hogy vizezd be a tapot es add oda neki. Varj mondjuk egy percet, ha nem eszi meg vedd el tole,rakd felre es kapja meg majd a kovetkezo etetesi idoben. Elobb-utobb megfogja enni.

2012. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az etetés szempontjából csak következetességgel!

első, hogy nem kaphat nasikat! ezt szigorúan be kell tartatni Anyukáddal, mert nem fog sikerülni.

a másik, hogy rendszerhez kell szoktatni.

írj egy napirendet, hogy mikor kap és mennyit enni.

a másik nagyon fontos, hogy tedd elé az ételt, de maximum 15 percig.

utána vedd el tőle és a legközelebbi evésig ne adj neki semmit!!!!!!!!!

a következő etetésnél ugyanígy járj el, az idővel és az adaggal is. és így tovább, hidd el, ha éhes lesz, meg fogja enni, amit adsz neki.

de ha Anyukád közben eteti, akkor ez szerintem nem fog sikerülni.

ha nagyon szeretné etetni, akkor beszéld meg vele, hogy etessétek együtt.

az én véleményem, hogy a vizezett táp is csak akkor jó, ha rendesen eszik a kutyus, én mindig a műzlit veszem alapul, hogy én sem szeretem, ha szét van ázva a tejben.

a tenyésztőnél megette azt a tápot, amit te adsz neki?


Anyukádnak meg tényleg magyarázd el, hogy ezzel nem segít a kutyusodnak, sőt inkább árt vele.


a másik kérdésben sajna nem tudok tanácsot adni.

2012. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A megoldás egyszerű, vidd le a pelust is rendszeresen, előbb- utóbb majd el is lehet hagyni.
2012. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

A tenyésztőnél nem ilyen tápot kapott.

De amikor idekerül (adott a tenyésztő tápot) akkor sem akarta megenni...

2012. márc. 5. 08:31
 5/7 anonim ***** válasza:

A napi 3 levitel igen kevés egy ekkora kölyök kutyának.

Ha leviszed, addig menj vele, amíg nem fog piszkolni. Akkor nagy dicséret.

2012. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
H ott van neki a pelenka, persze hogy arra fog pisilni, hiszen azt tanulta. Vidd le a pelust, és mutogasd neki ott, ahol pisilnie kéne, hátha rájön az inger, fent meg tedd el előle. Nehéz az átszoktatás, és tök logikátlan a kutyának, de nem lehetetlen.
2012. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
nem muszaj tap en mindig hazi kosztot adok neki neked se lenne jo hogyha minden sz*rt osze eszel.:) evente viszem dokihoz es egeszseges.
2012. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!