Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első dobermann kan vagy szuka...

Első dobermann kan vagy szuka legyen?

Figyelt kérdés
Azt írják sokan, hogy inkább szuka, mert könnyebb vele, de én valahogy a kanokkal jobban kijövök. Szeretem a kihívásokat, és úgy érzem, tudok bánni a kutyákkal. Be merjek vállani egy kant?

2012. márc. 5. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak te tudod eldönteni. Ha szerinted elbírsz vele, akkor nyugodtan.

De azt vedd figyelembe, hogy nem csak a neme számít a kutyának. Ha megnézed az almot, vannak "törtetőbb" kölykök, na ők lesznek a nehezebb esetek. Egy hiperaktív szukánál könnyen eset egy visszahúzódóbb, alárendelődőbb kan. Szóval inkább temperamentum alapján válassz, és ne gondold, hogy csak azért, mert kan, macerás lesz, vagy nyugis, csak mert szuka. Ha neked a kan passzol, vegyél kant, de ha nem vagy teljesen biztos magadban, akkor ne azt válaszd, amelyik először az öledbe mászik :)

2012. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló is írta, nem mindegy hogy az adott egyed mennyire domináns. Választásnál azt vedd inkább figyelembe, hogy a dobermannoknál a 2nem viselkedése közt jobban előjönnek a különbségek, mint más kutyáknál. A kanok nem annyira ölbekutyák, a szukák viszont imádnak a gazdi közelében lenni, annyira hogy ha lehet akkor mindig hozzáérjenek ha csak egy kicsit is, a kanok megelégszenek azzal, hogy egy légtérbe legyenek vele...

Ha úgy érzed, hogy egy kan neked való, akkor vállald be nyugodtan. Hozzám a szukák természete dominanciától függetlenül közelebb áll, így én szukát szeretnék, de nem azért mert velük könnyebb lenne.

2012. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szukákkal sem feltétlenül könnyebb egyébként :) Rafináltabbak, hamarabb átvágnak a palánkon, mint a kanok, anélkül, hogy észrevennéd. A fiúk legalább szemtől szemben engedetlenek, azt lehet kezelni, de a lányokkal néha nagyon nehéz :D Ettől függetlenül én odavagyok értük, élvezem ezeket a kis "ki az okosabb" párbajokat, de akinek ez nem fekszik, annak tényleg jobb lehet egy kan.

Ez nem dobira értendő egyébként, hanem úgy általánosságban, nem ismerem olyan mélyrehatóan a fajtát, hogy külön véleményt mondjak róluk, de gondolom náluk is megvan ez a különbség.

2012. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Nos, nem első kutya lenne, és vinném kutyasuliba, ha úgy érzem, egyedül nem bírok vele.
2012. márc. 5. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak akkor vinnéd iskolába, ha nem bírsz vele, régen rossz. Munkakutyák és nagyon igénylik az aktív foglalkozást, ha kiskorukban nincsenek összeszoktatva a többi kutyával, akkor nem igazán fogják később elviselni a kutyás társaságot. Tele vannak energiával imádják az iskolát, az ÖV-t, jók agilityben (persze ne a borderhez hasonlítsd őket), egy csomó kutyás sportot lehet velük űzni, az iskola jobb esetben nem a viselkedési problémák megszüntetésére, hanem azok megelőzésére és a kutya felesleges energiáinak levezetésére van.
2012. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt nagyon nézd meg, hogy honnan veszed!!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!