Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudja elvégezni a...

Tücsi27 kérdése:

Miért nem tudja elvégezni a yorkim lenn az udvaron a dolgát?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy hiába viszem le a yorkimat (szuka) az udvarra, lenn vagyunk x időt, nem hajlandó se pisilni, se kakilni lenn az udvaron. Felmegyünk, és leteszem, és máris pisil. De ha még a helyére pisilna/kakilna. De nem, épp ahol éri. Valami baj van vele? (3,5 hónapos)
2012. márc. 5. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kutyától ne várd el, hogy szobatiszta legyen, az még sok időbe fog telni.

Mennyit vagy lent vele egy séta alkalmával? És hordod más kutyák közé?

2012. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Az ürítés helye az udvaron van, nem a lakásban. Itt az első hiba.

2. Ha x idő alatt nem végzi el a dolgát, akkor legyél lenn vele x+fél órát. Ha csak bóklászik, akkor kergesd meg, és a végén nem bírja visszatartani, míg felértek.

2012. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nyilván nem várom el még h szobatiszta legyen, de legalább ha leviszem akkor lenn is végezze el a dolgát. de nem hajlandó! emellett a pórázt utálja. anélkül meg nem nagyon hagyhatom hogy futkozzon, mivel nincs olyan nagy terület ahol nincsenek autók. szóval a pórázt hogy szoktassam meg vele?
2012. márc. 5. 13:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Sokáig kell lent lenned a kutyával, ha annyira kell neki, úgyis elvégzi a dolgát. Akár több órás séta is lehet, ennyi idő alatt biztos rá jön az inger. Csak hozzá kell szoknia. És ha sikerül pisilnie, kakilnia kint, akkor érdemes megjutalmaznod. Ne a kutya döntse már el, hogy szereti-e a pórázt vagy nem. Legyél vele határozott és kitartó, te vagy a falkavezér.
2012. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól sejtem, hogy pelenkát/almot használtatok idáig?
2012. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valóban a hosszú séta lesz a megoldás.

Ha a lakásban végzi el a dolgát leszidod, ha az utcán, megdicséred, jutalmazod.

Gyorsan le fog esni neki, mi a helyzet.


A pórázhoz pedig fokozatosan szoktasd hozzá. Mindig húzd rá kicsit, ne foglalkozz vele ha játssza az agyát.

Próbáld minél több ideig rajta tartani, előbb-utóbb megszokja.

2012. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, elfelejtettem írni, hogy egy kutyának az udvar a "saját területe" ahová nem szeret majd pisilni, kakilni.

A nyakörvet meg fogja szokni, utána mehettek ki az utcára.

Én a kutyámmal az első időkben 1-2-3 órát voltam lent, mire nagy nehezen kint mert pisilni.

2012. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nemtudom.. Sajnos nagyon makacs. ha nincs rajt póráz, futkozik, szaklászik. de amikor ráteszem néha fut velem, aztán makacskodik és megáll és nem hajlandó megmozdulni. hogy vegyem rá hogy jöjjön velem? próbáltam már h a játékával csalom hogy jöjjön, meg kajával is próbáltam már. egyik sem vált be. ötlet?
2012. márc. 5. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Lásson más kutyákat, az valószínűleg érdekelni fogja.
2012. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Türelem, ez a legfontosabb. Legyél vele kitartó és ne engedj neki! Ha azt látja, hogy mindig az van, amit ő akar, akkor ez így lesz a továbbiakban is és nem leszel könnyű helyzetben vele.
2012. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!