Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német vizsla, fél éves. Most...

Német vizsla, fél éves. Most szoktatjuk a napi kétszeri kajára. Happy dog tápot kap de kevés neki az adag amit a zacsi ír még úgy is hogy egy kicsit többet adok neki. Adjak neki több tápot? Pótoljam valamivel? Ha pótoljam mivel?

Figyelt kérdés
Bár nem szeretném növelni a táp mennyiségét nehogy sok legyen neki a benne lévő "haszosból".A kutya mozgékony és jó kedélyű csak vékonyka.

2012. márc. 5. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sovány a kutya, akkor nyugodtan adj neki 10-20 %-al többet.

A tápok adagolása egy normál aktívitásra vannak kiszámolva, lehet ő többet mozog le.

2012. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Az ajánlott adag nem szentírás.

Van kutya, amelyik kevesebbtől is remekül néz ki, és van, amelyiknek többre van szüksége.

Mindig a kutyát kell nézni. Ha megfelelő a súlya, jó az adag. Ha nem megfelelő valamilyen formában a kinézete, emelni, vagy csökkenteni kell az adagot.

A jól evő kutyák amúgy szinte mindig ennének. Azt hiszi némely gazda, éhezik a kutyája. Tehát csak emiatt nem kell az adagot emelni.

2012. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha sovány, kapjon többet enni. Nem gyógyszert adagolsz neki, csak tápot.
2012. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Az utolsó válaszolónak:-a kutyának konkrétan kezdenek látszani a bordái mióta átszoktatjuk.Szóval bizti kevés az adag.
2012. márc. 5. 13:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem gyógyszer ezzel TISZTÁBAN vagyok.Mint említettem az előírtnál így is többet adok neki de úgy látszik kevés.Idáig nem tudtam,hogy lehet-e bátran növelnia táp mennyiségét vagy inkább pótolni kell valamivel.
2012. márc. 5. 13:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem egy embertől hallottam, aki happy doggal etet, hogy hiába normál aktivitású vagy akár még lusta is a kutyája, az etetési útmutató igen csak "el van írva". Nyugodtan adhatsz neki többet. Addig emeld az adagot, amíg el nem éri és meg nem tartja a normális súlyát.
2012. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem tudtad, ezért mondtam :)
2012. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hatodik válaszolónak ez azért megnyugtató.
2012. márc. 5. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sovány, nyugodtan adj többet, esetleg rizst, tésztát, húst még adhatsz neki, persze akkor a napi adagjából vond le azt a mennyiséget.

És arra vigyázz, hogy ne hízzon el, komoly gondokat okozhat ha fiatalon túlsúlyos. Most egyébként is növésben van még, normális ha nyurgább, vékonyabb.

2012. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
emeld 40 százalékkal hidd el jobb lessz nem fog elhizni ugyanez a probléma volt nekem is
2012. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!