Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell minden kérdéshez...

Miért kell minden kérdéshez odaírni, hogy a keverék kutyák milyen jók, stb?

Figyelt kérdés

Szeretem a keverékeket,világ életemben az volt,igaz,most 2 bernim van. A kérdésem lényege,hogy szinte akárhányszor kérdez valaki valamit tk-s kutyusról,vagy leírja,hogy milyen fajtát szeretne,rögtön leszólják,meg ilyenek.

Szerintem majdnem mindenre alkalmas a keverék kutya is,de van,amire nem.


2012. márc. 5. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
nekem aztán tök mind1 keverék vagy sem az a lényeg ,hogy legyen akkora a kutya amekkorát szeretnék és kész
2012. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Hát szerintem az olyanokat akiknek van konkrét elképzelésük,hogy milyen fajta kutyát szeretnének,és pénzük is van,hogy rendes tenyésztőtől vegyék,azokat nem szólják le.

Akik meg csak szeretnének egy kutyát,de mondjuk nincs elképzelés annak ajánlják a keveréket.Vagy aki fajtatisztát szeretne,de nincs annyi pénze csak amennyiért szaporítótól kapna,akkor mondják,hogy ne.

Én ezt így vettem észre.

2012. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én is tettem már fel kérdést,konkrétan, úgy,hogy egyértelmű volt,hogy tenyésztőről beszélünk,és azt a választ kaptam valakitől,hogy normális ember nem szaporíttat magának kutyát,hanem hoz a menhelyről.
2012. márc. 5. 16:20
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát érdekes felfogása lehetett.:) Én ezzel úgy vagyok,hogyha nincs konkrét elképzelés menhely,szaporítótól meg ne vegyen senki,de ha rendes tenyésztőtől vesz valaki,azzal nekem nincs bajom.
2012. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem két tábor van egy az irigyek kettő meg akik segíteni próbálnak a menhelyi kutyákon.
2012. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Akiteki ***** válasza:
34%

Szerintem is két tábor van: az egyik akinek van elképzelése a kutyáról és olyat választ, ami neki kell és a másik az irigyek.

Ne foglalkozz velük kedves Kérdező. Volt itt már olyan eszement is, aki az ország összes tenyésztett kutyáját ivartalanítani akarta, hagy szaporodjanak a menhelyi szerencsétlenek.

2012. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért többféle ember van, én is fel szoktam hozni a menhelyi/fajtamentő egyesületnél lévő kutyákat, de csakis olyan kérdésnél mikor a kérdezőnek szinte halvány elképzelése sincs, hogy konkrétan milyen fajtát is szeretne. Vagy ahol kiderül, hogy egy tizenéves gyerek, aki a szüleivel akar kutyát vetetni.

Akinek konkrét elképzelése van azt kár győzködni még akkor is, ha csak a kicsi 'cuki' kutyát látja épp egy elég munkás terrier képében.

Ha meg tisztában van a kérdező a fajta igényeivel vagy neki vannak bizonyos igényei/céljai és úgy keres kutyát (tenyésztőtől, TK-el), akkor én sem értem azokat akik jönnek a menhelyi keverékekkel.

2012. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Egyesek szemében mi, fajtatiszta kutyások tehetünk minden rosszról. Miért is? Annyira megbecsüljük a kutyánkat és a kedvenc fajtánkat, hogy 100 ezret vagy még többet is kiadtunk az álomkutyáért, ha esetleg tenyésztünk, akkor nagyon megnézzük, kinek adunk el kutyát és a kutyát egy életre vesszük, nem csak karácsonyra. Foglalkozunk velük, minőségi táppal etetjük, ha pedig valamiért mégsem tudjuk őket tovább tartani, nagyon megnézzük, hogy kinek adjuk tovább, nem passzoljuk le a menhelyre. A menhelyi kutyák kb. 1%-a tk-s és ők is villámgyorsan gazdisodnak. Szerintem a tenyésztők (nem a szaporítók!) elhanyagolható mértékben járulnak hozzá a kóbor kutyák számának növekedéséhez. Ennek ellenére egyes állatvédők folyamatosan szapulnak minket. Pl. 1-2 éve a zug.hu-n olvastam olyan cikket, hogy leesett az állam. Mindennek leírták a tenyésztőket, ők voltak a pénzéhes sznobok, akik ha nem lennének, az állatvédelem minden problémája megoldódna. Plusz időnként olyan dolgokat állítanak rólunk, ami teljes sötétségről árulkodik. Pl. azért, mert a kiállításon boxokban pihennek a várakozó kutyák, az egyik állatvédő fórumon kitalálták, hogy akkor mi, kiállításra járók biztos állandóan boxban tartjuk őket. No comment...
2012. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én nagyon sokáig ideigleneseztem, aztán abbahagytam,mert a problémás kutyákat nem mertem idehozni a pici fiam mellé, egyszer pedig egy kölyök volt itt 2 hónapig,és a 2 éves fiam egy hétig zokogott utána.Most megvan a 2 blökim, egy ivartalanított, nem tenyészthető kan,és egy 10 hetes szuka,akivel nagyon komoly terveim vannak.

Nekem a múltkor facebookon állt égne a hajam,mikor valami -le a tenyésztőkkel posztert láttam meg,és a kommenteket,hogy mindegyiknél a szarban rohad a kutya,ki kéne irtani az összeset,stb....

2012. márc. 5. 21:54
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Ebben az országban súlyos fogalomzavar van sajnos. Az emberek nagy része azt hiszi, hogy a tenyésztés annyiból áll, hogy a szomszéd kant ráengedi a szukájára és majd jól megtömi a zsebét ha eladta a kölyköket. De a kutyatartók nagy része a mai napig azt hiszi, hogy a kutyának való házi koszt a mindenféle maradékot/moslékot takarja...

Én felnézek a tenyésztőkre, nem vagyok benne biztos, hogy mindazt meg tudnám tenni azért, hogy legyen egy tökéletes kutyám, mint amit ők megtesznek. Sok embernek még akkor sem jut el a tudatáig, hogy mi is a tenyésztés, ha az ember szájbarágósan elmagyarázza. Akkor is csak annyi esik le nekik belőle, hogy drága a kutya és van törzskönyve...

2012. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!