Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb a hám vagy a...

Melyik a jobb a hám vagy a nyakörv?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Ha nyakörvvel nem tud sétálni, akkor a hámot nem ajánlom mert abban még jobban húz.

Ezért a nyakörv a jobb, abban megtanulhat rendesen sétálni stb.

2012. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták hogy ha a kutyád nem tud szépen sétálni akkor nyakörv.

Mivel én eleve nyakörv párti vagyok ezért szerintem az a jobb.

2012. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

Kutyahám azért jó mert ha nagyon húz a kutya akkor nem fojtja meg a nyakörv. Általában kiskutyákra szoktak hámot tenni.

Én nyakörvet jobban szeretem.

2012. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A nyakörv. A hám annak való aki dolgozik a kutyájával (húz, őrző-védőzik, fut stb) vagy akinek érzékeny a torka.
2012. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Akiteki ***** válasza:
64%
A hám arra való, hogy húzzon a kutya és ne sérüljön a nyaka. A sétához nyakörv kell.
2012. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nyakörv. Ha nincs dolgoztatva a kutya a hám felesleges, tényleg nem bántja az érzékenyebb nyakú kutyákat, de amelyik kutya rendesen meg lett tanítva a séta szabályaira, annak még egy vékony fojtó nyakörv se fogja a nyakát bántani. Ráadni is sokkal egyszerűbb.
2012. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Én a hámot részesítem előnyben.A fenti válaszokat elnézve valószínűleg fordítva vannak bekötve a kutyáim,mert nyakörvben mindketten erősen húztak,fuldokoltak,egészen amíg hámra nem váltottunk.Abban gyönyörűen közlekednek,szinte sosem húznak.Persze,meg kell nevelni a kutyát,hogy szépen sétáljon s tudom,erre nem kizárólagos megoldás a hám,mégis valahogy jobban esik a lelkemnek,hogy nem a nyakát szorítja...Valahogy olyan rossz látni,ha a nyakukon van valami.Talán hülyeség,de a hámtól mégis inkább egy kicsit munkakutya érzetem van,míg a nyakörvtől a falun láncra vert kutya jut eszembe...Nem szeretem,még a látványát sem a kutyán.De ez csak az én véleményem.
2012. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az én kis kutyám nagyon szeret sétálni és nagyon szépen tud is nem húz stb.. Van neki nyakörv is meg hám is én nyakörvet használok ,csak kíváncsi voltam ki mit ajánl . Hát én akkor maradok a nyakörvnél ö nagyon szereti .
2012. márc. 5. 20:05
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Meglep a(totális)leszavazás...Nem állt szándékomban megsérteni senkit.Mi hám pártiak vagyunk,szemlátomást a kutyáim azt szeretik,márpedig ami nekik jobb,az lesz.
2012. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A hámot jobban szerettem, mert jóval kényelmesebb a kutyának és ugyanolyan maga a séta. Csakhogy többször is azt tapasztaltam, hogy a hámból piszok könnyen ki tudja magát húzni a kutya hátrafelé. Ez nagyon meglepett, mert épp azt gondoltam, hogy abból aztán ki nem tud bújni. De mivel 2-szer is így jártam, forgalmas helyen én már nem merem a hámot használni.
2012. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!