Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy másfél éves havanese...

Van egy másfél éves havanese fiú kutyám, és minden fiú kutyával összeverekszik. Azt hallottam, hogy ha ivartalanítjuk akkor megnyugszik és nem fog összebalhézni a fiúkutyákkal. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért verekszik össze minden kutyával, mert nem tudsz kutyát nevelni.
2012. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha minden ilyen könnyen menne....


A kutyádat nevelni kell...

2012. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Catz ***** válasza:
51%
A hormonok csökkenésével lefog nyugodni. De nem varázsütésre, de könnyebb lesz kezelni. Ez volt nálunk is. Így is balhézik néha, de morgásnál és peckes járásnál tovább nem fajúl, mert sokkal könnyebb kézben tartani őt. Mindenképp ajánlom az ivartalanítást. Kb 3-4 hónap míg kiürül a tesztoszteron, addig olvasgass könyveket a nevelésről és / vagy keress fel egy kutyaiskolát.
2012. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem neveli a kutyát, hiába pakoltatja ki, nem lesz érdemi változás.


Amúgy milyen vicces (legalábbis nekem), h valaki még egy ekkora méretű kutyával se bír el...Elnézést, de ezen röhögnöm kell.

2012. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Neka ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, meg kell nevelned a kutyust. Olvass utána ezeknek a dolgoknak. Igazából minden kutya egy kis külön személyiség, vannak általános nevelési módszerek, viszont ki kell tapasztalnod, hogy mivel érsz el nála jó eredményeket, mi az ami hatással van rá. Nekem egy 3 éves havanese kislány kutyám van, hát rögös út vezetett idáig... :)

Mindenképpen légy határozott, ha rá parancsolsz és SOHA ne hagyj rá semmit.

Tanítsd! Követeld meg tőle, hogy viselkedjen! Pl. mindig ugyanazon szavakkal korhold, szidd meg, ha rosszul viselkedett. Vagy előre mondd neki, ha látod, hogy jön valaki, hogy "szépen viselkedsz". Ha pedig ügyes volt, dícsérd meg és adj neki jutalomfalatot.

Ha nem megy egyedül, vidd el kutyakiképzőhöz, nagyon ügyesek és mindent megtanítanak Neked, amit tudnod kell ill. a kutyusnak is. Sok évre vállaltad, úgyhogy minél előbb neveld ki ezt a rossz viselkedési formát.

Egyébként ha az én kutyámról lenne szó, én elsősorban attól félteném, hogy nehogy egy nagyobb kutyából váltson ki agresszivitást.

Sok sikert!

2012. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szocializálni kellet volna, most pedig elsősorban nevelni kell és lerendezni vele a falkavezér kérdést. Attól, hogy ivartalaníttatod, nem fog varázsütésre megváltozni. Nyilván a dominancia csökkenni fog valamennyit, de a viselkedést ettől még korrigálnod kell.
2012. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, mindamellett, hogy az ivartalanításnak számos előnye van.

Szóval ivartalaníttasd a kutyust és mellette neveld meg!

2012. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az agressziónak több oka is lehet. Bár az ivartalanítás jó ötlet, nem biztos, hogy megoldja a problémádat. Már többen javasolták a kutyaiskolákat, én is csatlakozom ebben az előttem szólókhoz. Az ilyen problémák kezelésére vannak az úgynevezett szocializációs tréningek.

[link]

2012. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!