Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik felnőtt táppal etetik...

Akik felnőtt táppal etetik kölyök kutyájukat, mi alapján adják a napi adagot?

Figyelt kérdés
8 hónapos bullmacimnak kénytelen voltam felnőtt tápot rendelni, mivel egy tápot találtam, ami minden téren megfelel neki. De ugye a felnőtt tápoknál a felnőttkori testsúly alapján írják az etetési útmutatóban a napi adagot és egy kicsit tanácstalan vagyok. Ha a mostani súlyához mérten adnám, az kevés lenne. Ha a felnőtt korit nézem, az már reálisabb. Ti mi alapján etetitek?
2012. márc. 5. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

8 hónaposan már simán lehet felnőtt táppal etetni. Nekem nem ilyen fajtám van de ahonnan én vettem a kutyát ott azt mondta a tenyésztő hogy 6 hónaposan már etethetők felnőtt táppal.


Nekem Pulim van.

2012. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És te követed az etetési útmutatót a felnőtt táp szerint? Ha igen, a mostani súlya szerinti adagot adod neki vagy a felnőtt korinál? Vagy adsz neki, amennyit gondolsz? :)
2012. márc. 5. 20:11
 3/15 anonim ***** válasza:
Én az akkori (kölyök) súlyát mértem és még egy keveset 10-20%ot pakoltam rá. De úgy is látod, hogy fognyi vagy hízni fog-e tőle és akkor tudsz korrigálni. Az enyém is 7-8 hónapos korától felnőtt tápot eszik.
2012. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Rotis_lány ***** válasza:

Próbáld esetleg meg azt, amit az acanáról írtak, hogy a puppy large-on lévő etetési útmutató szerint adagolod a felnőtt tápot.


Off: melyik tápra váltottatok?

2012. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én eddig leghasználhatóbbnak ezt találtam:

"kölyköknek és növendékeknek több táplálékra van szükségük,mint a vele azonos nagyságú már kifejlett példányoknak:hat hónapos korig kb.kétszer annyira,és utána is 50 % -kal többre"

2012. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most a sima Brit-re váltottunk.

Amikor a múltkori kérdést kiírtam, akkor a Brit Care-re, de nagyon magas volt a 28%-os fehérjetartalom, gondot okozott :( Közben rájöttem arra is, hogy a csirkés tápokra allergiás. Így bárányos-rizses hypoallergén tápot rendeltem most neki a Brit-ből.

Elég nagy eltérések vannak egyébként, mert pl. a Brit Care-nél 600 gramm volt a napi adagja és 1 éves kora után fél évente csökkent volna. Itt meg ennél a felnőtt tápnál, ha a mostani súlyát nézem, olyan 300 gramm körül lenne a napi adagja (simán pofánröhögne a kutya, ha ennyivel kiszúrnám a szemét), ha felnőtt kori testsúlyát venném alapul, ott pedig 455 grammot ír.


De igazad van, megnézem a sima junior tápját a Britnek :)

2012. márc. 5. 20:20
 7/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én nem mindig követem az etetési útmutatót. Általában annyit adok neki amennyit gondolok. De nem kövér és nem is sovány. Most 9 hónapos.

2012. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Meg is van, 443 grammot ír a junior tápnál a mi esetünkben, utána fokozatosan egyre kevesebbet. Eszerint fogom etetni, ha szükséges, akkor majd korrigálok :)

2012. márc. 5. 20:32
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
18 hónapos kora előtt egy kutyának, nem ajánlott felnőtt tápod adni. A junior, tápokban a táplálék bevitel bőven elég. Túl korai felnőtt etetésnél, gyors növekedés lép fel ami diszpláziához, illetve egyéb ízületi, és csontozati gondokhoz vezethet, nem is beszélve az emésztési gondokról.
2012. márc. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mi pont hogy a junior tápnál tapasztaltuk azt, hogy magas volt a fehérje és egyéb tartalom, ettől nőtt gyorsan a kutyám, ebből adódtak a problémák, ezért kerestem olyan tápot, aminek a fehérjetartalma alacsonyabb, ezt pont felnőtt tápban találtam meg, ami bárányos-rizses.

Csirkés tápból van olyan junior táp, ami szintén alacsony fehérjetartalmú, de arra allergiás a kutyám.

2012. márc. 5. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!