Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit amiért kerékpár mellett futtatta a kutyáját?

Figyelt kérdés

Mi néha így szoktunk menni.

Lehetőség szerint mindig a járdát használjuk, csak akkor megyünk vele úton, ha a járda túl keskeny és az út egyáltalán nem forgalmas.


Olvastam, hogy törvényileg tiltva van, de még sosem hallottam arról, hogy valójában bárkit is megbüntettek volna.


Ha megállít a rendőr végül is mondhatom azt sűrű bocsánatkérés közt, hogy köszönöm, hogy szólt, nem tudtam erről stb...


2012. márc. 6. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eleve járdán önmagában is tilos biciklizni. Én is úgy tudom, hogy nem lehet kutyával kerékpározni, olyan esetről én sem hallottam, hogy vkit megbüntettek volna ezért, de soha nem lehet tudni. Hiába mondod a rendőrnek, hogy te erről nem tudtál, szerintem nem fogja érdekelni.
2012. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Engem meg nem büntettek ugyan, de megkértek, hogy szálljak le a bicikliről és menjek haza, ez volt kb 10éve.

A törvény nem ismerése nem mentesít a büntetés alól. (rablásnál sem mondhatod azt, hogy nem tudtam, hogy nem lehet ilyet...)

Minden a helyi rendőrökön múlik.

2012. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sehol nincs olyan hely ahol megengedett?

Akkor vajon miért árulnak kifejezetten kerékpárra rögzíthető kutyafuttatót?

2012. márc. 6. 12:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Olyan helyen lehet, ami nem közterület (erdő, rét, külterület).
2012. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól. De persze mondhatod neki sűrű bocsánatkérés közepette:) Nem hallottam még róla, hogy ezért megbüntettek valakit. Lehet, hogy csak nem lett belőle újsághír. A törvény amúgy jogos ha úgy vesszük. Nagyon balesetveszélyes kutyát futtatni az úttesten egy kerékpár mellett. Logikus. De megmondom őszintén én még nem láttam olyat, aki az úton futtatta volna a kutyáját, lehet ezért nem hallottam még arról sem, hogy valakit megbüntettek érte. Errefelé nem jellemző.
2012. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, akit járdán kerékpározásér megbüntettek, hiszen az is eleve tilos. A kutyavezetésért is elvben büntethetnek, a kettő együtt remek célponttá tesz.
2012. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez a törvény pórázon lévő és póráz nélküli kutyákra is vonatkozik? Mert úgy szól, hogy tilos kerékpárral állatot vezetni. Mondjuk lényegében mindegy, mert ha csak melletted fut póráz nélkül, akkor is szabályt szegtél. Ezt akkor megdumáltam magammal:D
2012. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szerintem ezen fölösleges agyalni.

kutyát amúgy sem közút mellett futtatunk, már a saját testi épségünk miatt sem, a kutyáéról nem is beszélve (betonon nem egészséges!), a földutak pedig általában félreeső helyen vannak, erdőben, szántóföldeken, külterületen. ott a rendőr sem nagyon fog megtalálni, és magatokon kívül nem is jelentesz veszélyt senkire (magatokra meg nyilván vigyázol :)).

2012. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen ám, de mi míg kiérünk az erdőbe, fél óra kerékpárral...

Addig meg találkozhatunk rendőrrel.

És ha valóban büntetik, akkor gondolom neki mindegy, hogy lassan mentünk, meg nem szeleburdi a kutya.

2012. márc. 6. 13:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Mekkora kutyád van? Én hallottam olyat, hogy valaki megtanította a kedvencét arra, hogy nyugodtan üljön a hátizsákban, csak a feje kandikált ki. Csak a sétahelyükön engedte ki. Így nem hergelte a falubeli kutyákat se, mert fel sem tűnt nekik a dolog. A legnagyobb veszély ugyanis a sok kóbor-, vagy a nyitott kapun kirontó eb, ha szerencsétlen és váratlan pillanatban támad, nem csak eleshetsz, de még el is üthetnek titeket...
2012. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!