Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyesmi lehetséges? Hogyan...

Ilyesmi lehetséges? Hogyan lehetne kigyógyítani belőle?

Figyelt kérdés
Tudom, furcsán hangzik, de olyan, mintha pánikbeteg lenne a kutyus. Ha csak az autó közelébe visszük, úgy el kezd nyáladzani, hogy attól félek kiszárad egyszer. Látszik rajta, hogy retteg, ha hosszabb távra vagyunk kénytelenek menni, akkor hányni is szokott. Én meg hülyére aggódom magam miatta, de sajnos azt nem tudjuk elkerülni, hogy ne kerüljön autóba. :( :( Esetleg nincs valakinek valami ötlete, tanácsa? Mert ez így sem a kutyusnak, sem nekünk nem jó.
2012. márc. 6. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Van rá gyógyszer, homeopátiás szer, ami kicsit segít a rettegésen. Neked sem kellene érezhetően aggódnod. A kutya megérzi. Aztán menni vele sokat autózni.
2012. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, az enyém is rettenetesen félt, mára sikerült kicsit csillapítani de még mindig nem az igazi.


Próbálkozz a fokozatosság elvével. Nem tudom milyen autótok van, és elvileg hol utazna, de én azzal kezdeném, hogy elkezdenék neki a kocsiban enni adni. Tehát a kajáját ott kapja.

Ha már magától beugrik az autóba a kaja miatt, akkor indítsd el a motort, és úgy kapja a kaját. Természetesen ez nem egy két nap, de megéri. Később gyakorolhatod, hogy vezényszóra ugorjon be, mindig kapjon valami finomságot érte, de ne legyen bent pár percnél tovább.


Ha idáig simaliba, akkor elmehettek kocsival pl az utca végéig, aztán vissza. Tehát csak rövid távon.


Előre szólok, hogy ez egy nagyon hosszú folyamat, de meg lesz az eredménye.

2012. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy talált kutyus, az utcán szedtük össze, szinte halálra éhezve, fagyva. Arra gyanakszom, hogy az előző tulaj (azért nem írok gazdát, mert nem érdemli meg szerintem) kidobta a kocsiból. Sajnos az a helyzet, hogy a kocsi fél méteres körzetébe sem hajlandó menni, próbáltam én is a kaját, de konkrétan nyakon hányt... :D A másik kutyánk hátul utazik, kombink van, a csomagtartó szép ablakos, szeret is ott utazni, van kényelmes ketrec, ha hosszabb távra megyünk. De a picit eleve nem is tettem hátra soha, mindig az anyósülésen utazik, az ölemben. De szabályszerűen pánikol, és nem hazudok, néhány perc alatt több deci nyálat törlök le róla. Iszonyatosan sajnálom szegényt, de sajnos olyan az életvitelünk, hogy gyakrabban utazunk el több napra, és otthon hagyni így nyilván nem lehet, és nincs is kire hagynom. Szóval muszáj jönnie szegénykémnek. Pedig amúgy teljesen jó kedélyű, vidám, kiegyensúlyozott kutya.

Első: Annak a homeopátiás szernek tudod a nevét, mert kipróbálnánk.

Jajj, és köszönöm a válaszokat! :)

2012. márc. 6. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom lehet erre venni egy ilyen nyugtató sprét, amivel be kell fújni a kutyát, és ettől nem lesz leszedálva, csak valami olyan anyag van benne, ami biztonságérzetet nyújt a kutyának. Kifejezetten autós utazásokra ajánlják. Egyszer egy állatorvostól hallottam, nézz utána, ha gondolod, hátha segít.
2012. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!