Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális minőségű és árú...

Normális minőségű és árú kutyatáp van egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tapasztalatom szerint a legtöbb kutyatáp iszonyatosan felül van árazva. Pl. Royal Canin Maxi Junior 15 kg 15600 ft. Ehhez képest az összetétele:

Kukorica, dehidratált baromfihús, L.I.P* növényi fehérjekivonat, kukorica glutén, állati zsírok, L.I.P* állati fehérjék, kukoricaliszt, hidrolizált állati fehérjék, ásványi anyagok, cukorrépapép, szójaolaj, halolaj, frukto-oligoszacharidok, Psyllium maghéj és mag, tojáspor, L-lizin, hidrolizált élesztő-kivonat (mannán-oligoszacharid forrás), DL-metionin, taurin, rákféleségek

(glükózaminban gazdag), porc kivonat (kondroitinben gazdag), körömvirág-kivonat (luteinben gazdag).

* L.I.P. : kitűnően emészthető, válogatott fehérje Figyeljük meg, kukoricával kezdődik!

A [link] a royal canin tápok max. 3 csillagot szoktak kapni. Nem rossz táp tulajdonképpen, de nem ér meg 15 ezret. A kutyám most éppen Premiere High 5-ot kap, ilyen összetétellel: kukorica, baromfiliszt, baromfizsír,répaapríték, ásványi anyagok, szárított szárnyasmáj, halolaj, halliszt,élesztő, szárított teljes tojás, kolin-klorid, nátrium-klorid, kagyló és rákkivonat Nem sokkal rosszabb, nagyjából azonos kategória, de csak 8ezer ft. Mondjuk lehetne benne több hús, de az nyilván drágább lenne. Az Eukanubával ugyanaz a helyzet, mint a Royallal. Régebben kapott Acanát a kutyám. Eddig ez volt a legszimpatikusabb az összetétele alapján, de nagyon hígat kakilt tőle és kétszer annyit kellett kapnia, mint amennyit ajánlottak, különben lefogyott. Mások elbeszélései alapján nem csak mi jártunk így, persze biztos, hogy sokaknak bevált, de nekünk nem. Az Acanához hasonló többi táp pedig iszonyú drága, nem tudtuk kipróbálni. Viszont a High5-ot és bevált. Mondjuk az összetételével azért nem vagyok maradéktalanul elégedett, kéne valami normális árú táp, amiben azért van hús is, de eddig nem sikerült találnom. Van egyáltalán ilyen?



2012. márc. 6. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én bár Acanával etetek és meg vagyok elégedve, de néztem a Brit Care tápokat is. Nézd meg, bár ez sem a legolcsóbb, de a Royal Canin és az Eukanubánál olcsóbb és több hús van benne. Nem elhanyagolható, hogy nincs benne kukorica.


www.britcare.hu

2012. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jónak tűnik.
2012. márc. 6. 15:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Én is sokat keresgéltem a tápok között, mert nem akartam kukoricával meg mannán-oligoszachariddal etetni a kutyát, de sajnos főzni nem áll módomban.
2012. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én most Joserával etetek de az se az igazi a Brit care tápról sok jót hallottam meg a DaDo tápról ami mono proteines így az is nagyon szimpi. meg van a vollmersnak ez a Daxi hát nem is tápja hanem szárított nyers húsa amit áztatni kell és gabonával keverni ebből keveset kell adni és olcsóbban jön ki mint a táp
2012. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú, ez a Daxi nagyon jónak tűnik, régóta nézegetem a szárított húsokat a külföldi oldalakon, de eddig itthon nem láttam ehhez hasonlót. 10kg-s zsák csak 29 euró, kb. 8000 ft, ezt majd keverem Gréti mixxel, amiből 10 kg 3400 ft és lesz egy egészséges, magas hústartalmú, olcsó tápom.
2012. márc. 6. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is Brit Care-el etetünk és eddig ez a tuti. Tartják a súlyukat a kutyák, gyönyörű fényes a szőrük, a székletük is normális és nem eregetnek tőle büdöseket. :) A bárányos-rizsest vesszük, ez a kedvenc (úgy látom, mert még a finnyásabbik kutya is ott toporog kaja osztásnál). Árban sem olyan vészes szerintem, pont a hétvégén vettünk 12kg-os kiszerelésben és ha jól emlékszem olyan 8ezer Ft környékén volt. Ez kicsit több, mint egy hónapig elég 2 kutyának (az egyik közepes a másik kis testű).


[link]

Ezt a fajtát etetjük. Ja és az egyik kutyus csirke allergiás, de ettől a táptól tényleg nincs semmi baja. (persze kutya függő, ez a mi tapasztalatunk)

2012. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Susaval etetek.
2012. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia! Én eléggé erőltettem kutyusomnak az orijen és acana tápokat,de bélgyulladást kapott tőle mindig. Nem hiszem hogy jó tápok, sőt, szerintem nem szabad hogy egy kutya folyamatosan különböző gyógynövényeket fogyasszon. Pedig próbáltuk az Acana lamb and apple t, ettől felpuffadt majd bélgyulladás, orijen red általában hasmenést okozott.ha visszavettem belőle, akkor sem volt soha kemény széklete, majd attól is bélgyulladást kapott,orijen csirkés táptól azonnal kiütéses lett, holott a csirke hústól semmi baja, és még sorolhatnám a negatív tapasztalatokat az orijen 6fish , acana pacifica tápról.. Mindig hittem azoknak, akik mondták, ezek a legjobb tápok, de ezek után kizártnak tartom, ha egy táp nem is való egy kutyának, megbetegíteni nem lenne szabad szegényt. A royal canintól is kiütéses lett, de csak3hónap evés után. Ami bejött, és semmi baja tőle, az a purina pro plan táp. Pulykásat kap hónapok óta, keverve pici halas táppal, és gyönyörű, egészséges, végre jó húsban van, amit nem lehetett róla elmondani mikor a méreg drága tápokat kapta. Szeretném majd a purina pro plan bárányos tápot is kipróbálni, csak félek hogy az is itt fog maradni a sarokban, együtt a 8kilós orijennel. Szóval ha rám hallgatsz, purina pro plan! Azóta is sok jót hallottam róla más gazdiktól.
2012. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A Royal Canin elég furcsa összetevők terén az már biztos. Sokat gondolkoztunk mi is mivel etessünk, mert elég sok táp van, amiben állítólag sok a hús, ehhez képest gabonával kezdődik. Mi is próbáltunk már többet: Brit Care, Acana. Most van egy új eledel amit találtam Puffins a neve. 72-80% friss húsból készül és hússal van töltve a falatka nagyon guszta. Illata is jó. Olcsóbb mint a Royal Canin és több helyen szerepel benne a hús is az összetevők között. Ismerem a táp forgalmazóját, miatta próbáltam ki. Hát megmondom őszintén én nem csalódtam benne. Sőt mi most ezt fogjuk etetni. Rendben van a kaki, a szőre is szép a kutyusnak. És két pofára zabálja. Van egy olcsóbb változata is, összetevőkben az is nagyon jó, csak annyi, hogy az hagyományos táp, nincs hússal töltve. Ennek Agil a neve. Nézz utána szerintem érdemes. Egy próbát megér ha normális áru táppal szeretnél etetni ami még jó minőségű is.
2012. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Eminentet adok az összes kutyának. nálunk nagyon bevált imádják a kutyák is és szerintem összetételében is kimagaslóan jó táp, emellett az ára sem olyan vészes mint a többi prémium tápnak.

[link]

2012. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!