Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Névválasztás? Rosszul gondolom?

Névválasztás? Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

Vannak azok tucatnevek, meg a divatnevek...a kutyáknál is nemcsak a gyerekeknél ;) Pl. tucatnév szerintem a Buksi, Morzsi, Fifi, Füles...stb, ilyesmik, tudjátok....

Nemsokára lesz kutyánk, és a férjem már az őrületbe kerget a névötleteivel. Szerintem előbb meg kéne ismerni a kutyát, hiszen neki is van egyénisége, aztán elnevezni, nem?

Nektek hogy történt a névadás?


2012. márc. 6. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 3 kutyámmal úgy történt hogy hazahoztuk és rögtön eszembe jutott egy név. Pl: Az egyik kutyámat menhelyről hoztam és a kocsiban amikor hoztuk, rávágtam hogy Bella. És az lett a neve.
2012. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy történt a névválasztás,hogy a kutya amikor hozzánk került,csak "kutya" volt.(mint Colombónak a kutyája) Második nap már tudtuk,hogy Bogi lesz.Olyan édes volt,hogy ez a név pontosan illet hozzá.(meg erre a névre hirtelen felkapta a fejét,és szaladt hozzánk.Voltaképpen ő találta meg a saját nevét)
2012. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk úgy, hogy a tenyésztője már adott neki nevet, ugye azon is törzskönyvezték, és nem tudtunk megegyezni, így az maradt :P (Asszi), De teljesen egyet értek abban, hogy ki kell ismerni egy kicsit, és utána elnevezni! :)
2012. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem nagyon sokat jelentenek a szavak, ebből is élek :). még nem is volt kutyám, amikor már tudtam, h fogom hívni.
2012. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem még kell vagy 6 év hogy kutyát kapjak.

De tudom a nevét

2012. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Nálunk mindig előbb volt meg a név és ahhoz jött a kutya.

Egyszer változtattunk csak, mert a kiskutyát Cinderellának akartuk hívni (vagyis Hamupipőke), aztán első éjjel ellopott egy csomó cipőt. Úgy gondoltuk, mégsem jó ötlet. Másnapra Naomi lett belőle a törzskönyvi neve alapján.

Egyszer meg totál váratlanul kaptunk egy macskát, rá sem volt ötletünk, ezért az állatorvosunkról neveztük el Zolinak.

2012. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém menhelyi, eleve volt neve, és mivel illet rá nem változtattam meg. Ha a leendő kutyusnak van már neve, akkor szerintem érdemes végiggondolni, hogy esetleg maradhatna az. Ha nem tetszik, akkor dönts a személyisége, külseje alapján.
2012. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én már most tudom, hogy fogják hívni a leendő kutyáimat, pedig még évekig nem lehet új kutyám. Nekem ez nagyon fontos. Próbálok olyan nevet adni, ami valami miatt közel áll hozzám, különleges, de mégis elfogadható egy Magyarországon élő kutyának, nem túl idegenszerű.
2012. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem már van a fejemben 3-4 névötlet, ahogyan a következő kutyáimat hívni fogják, persze ez még jó pár évig egyáltalán nem esedékes. Mondjuk én különleges neveket szeretem, főleg egy olyan fajtában, mint az enyém(collie), szóval ezeket biztos nem vágod rá, amint hozzád kerül a kutya :)
2012. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Első kutyám halála után kb. 1-2 héttel kezdtem kutakodni a neten menhelyes, gyepis kutyák után, illetve nevel után is...szinte 1 hetet ültem végig a gép előtt, az összes fellelhető kutyanévlistát átböngésztem, folyamatosan rövidítettem a listát meghagyva a nekem tetsző neveket. Végül kb. 50-60 név maradt a listán.

Amikor 3 héttel később elmentünk 2 menhelyre kutyakeresőbe, akkor még bele sem gondoltam ebbe az egészbe. Amikor Vácon beraktuk a kocsiba Artúrt, tudtam, hogy mindenképpen új neve lesz. Valahogy egy 9 hónapos roti-nj keverék kanra nem illett ez a név :D

Olyan nevet akartam, ami illik egy feltehetően keményebb karakterű, impozáns kutyára...és esetleg hasonlít az Artúrra, hogy könnyebben megtanulhassa.

Valahogy az Argos, Athos, és hasonló nevek maradtak a listán, kb. 10-20...első nap még nem is hívtam nagyon sehogy, max. Artúrnak :D

Másnap délutánra kezdett el kikristályosodni a fejemben, hogy Artúrból valójában Argos lesz...és az is lett. Én nagyon illik rá, ráadásul tényleg nem tucatnév...nem is ismertem ilyen nevű kutyát korábban...persze azóta megismertünk Argos nevű goldent, huskyt és boxert is :D

2012. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!