Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok-e a kutyámnak nyers...

Adhatok-e a kutyámnak nyers húst? /Természetesen nem sertés. /

Figyelt kérdés
Lóhúsból és marhából álló nyesedék, a bolti eladó és az ismerőseim szerint is nyersen a legjobb a kutyának. Én mégis tartok tőle. Lehet valami baja tőle? Amerikai Staffordshire Terrierről lenne szó, ha számít.
2012. márc. 7. 02:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem semmi probléma mert a kutya egy RAGADOZÓ állat és nem árt neki ha néha kap egy kis nyers húst. Nem kap el semmilyen betegséget attól hogy a természetes táplálékát kapja enni. És most sokan fognak lepontozni mert adok nyers húst a kutyámnak, de képzeljétek még mindig és tökéletes az egészsége
2012. márc. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted a vadon élő kutyák és farkasok mit esznek?

Ez a természetes tápláléka, persze, hogy adhatsz.

Csak sertéshúst ne adj neki.

2012. márc. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Ez igy van. a kutya alapjáraton ragadozó állat. Sokkal nagyobb szüksége van a nyers húsra, mint a horror áron árult konzervekre, meg tápokra.
2012. márc. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Adhatsz, de fokozatosan kell erre is áttérni, az én ismerőseim közt is van aki főzés nélkül adja a húst, de ő azért leforrázza. Igazából, ha megfelelő helyről származik akkor nem lehet belőle baj. Az ismeretlen származású húsokat inkább megfőzném, de ha megbízható forrásból származik a hús, akkor azt merném neki nyersen is adni.
2012. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Catz ***** válasza:
59%
Igen, ezt hívják BARF-étrendnek. Én is így etetem a kutyáimat már 3 éve. De ne csak húsból álljon az étel. 80% állati eredetű fehérje (ami lehet túró, tojás, tejtermékek) és 20% növényi rost (reszelt/pürésített alma, répa, zabpehely, rizs...).
2012. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

utolsó:


zabpehely és alma? :-)))))))) jó hogy már nem adsz neki gabonát meg lucernát. rizs helyett inkább tésztát adj neki.


"bolti eladó és az ismerőseim szerint is nyersen a legjobb a kutyának."- hát persze, mert időt takarít meg ezzel, nehogy kelljen főzni még a kutyákra is! én sose adnék nyers húst! mindig megfőzőm előtte, mert nem látom, előtte hogyan kezelik a húst.

2012. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

utolsó előtti!


Tészta helyett inkább rizs,nem fordítva.


Az enyémek hetente egyszer kapnak,és makk egészségesek.

2012. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Még akkor bonyolítanám a kérdésem azzal, hogy 3 HÓNAPOS a kutya, állítólag gyönyörűen fog fejlődni a nyers hústól, viszont mindenhol azt írják, hogy a galandférgek és ehhez hasonló dolgok miatt SOHA NE ADJAK neki nyers húst, van aki azt mondta hogy felébresztheti a harci kutya ösztöneit, míg mások esküsznek a nyers húsra. Főzéssel nincs gond, amúgy is eddig főtt dolgokat ettek.

Csak a legjobbat szeretném neki, de ilyen megoszlott vélemények között elég nehéz eldönteni.

2012. márc. 7. 20:29
 10/17 anonim ***** válasza:
Én megfőzöm neki mielőtt odaadom,de az se baj ha nem,sőt van ismerősöm aki még fagyorttan adja oda a kacsát nekik egészben és gyönyörűek a kutyái,de én azt javaslom h ne fagyottan de nyerrsen még talán jobbis mint ahogy én csinálom főzve:) U.i.: nemértem miért kellett mindekit lepotnozni
2012. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!