Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy puli?

Golden retriever vagy puli?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni melyiket válasszam, mindkét fajtát nagyon szeretem!

Segítsetek: ti melyik fajtát választanátok és miért?


2012. márc. 7. 06:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Goldi.

Nem kell olyan sokat foglalkozni a szőrével.

És cukibb is.

2012. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Puli. A puli jobban ragaszkodik a gazdájához, mint eddigi akármelyik kutyám (volt már 5), mondhatni, ő neki az isten. Kicsit egygazdás, tehát kiválaszt egy embert, akihez a legjobban ragaszkodik, de ha nincs ott a vezér, ugyanúgy hallgat a többi családtagra is. Nagyon eleven, kell neki a mozgás, így csak akkor szerezz be, ha rendesen lemozgatod. Az hülyeség, hogy a szőrével sokat kell foglalkozni, félévente kell a rasztákat a bőréig feltépni, mindig ezzel jönnek, hogy sokat ápolni, már az eszem áll meg. Nem utolsósorban, magyar fajta, és ha teheti az ember, én azt vallom, magyar fajtát szerezzen be. A goldi meg már annyira tömegkutya, minden második kertben azt látsz, egy pulival azért kitűnik az ember:)
2012. márc. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mint a két fajta csodálatos szerintem.


A golden retriever nagyon szép, ragaszkodó, játékos, nem agresszív egyáltalán, házőrzésre mondjuk nagyjából alkalmatlan.


A puli egyedi megjelenésű (csak a komondor és a bergamasco hasonló), rendkívül ragaszkodó, játékos, hajlamos kissé túlpörögni az eseményeket. Jelző kutyának kiváló és azért harapni is tud, ha úgy adódik. Kicsit sokat ugat. A szőre egyáltalán nem igényel sok gondoskodást, a közhiedelemmel ellentétben... 4-6 havonta (szőrminőségtől függően) meg kell tépni. Ennyi. Sokkal kevesebb vele a gond, mint más hosszú szőrű fajtákkal. Ráadásul nem hullajtja a szőrét sem annyira.


Én a pulit választanám.

2012. márc. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is a pulit választanám, imádom őket:)

A goldikkal nem voltak túl jó tapasztalataim, életem egyetlen kutyaharapása is egy goldentől származik:(

2012. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az kemény. :-) Én még sohasem láttam goldiet harapni. :-) Még másik kutyával verekedni sem. :-) Gondolom hozzá értő gazdája lehetett...
2012. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Én goldent választanék, mert azokkal jó tapasztalatom van. Szerintem könnyeben nevelhető.

Pulival viszont csak rossz, szinte mindig azok támadnak meg... Egy majdnem meg is harapott.

2012. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem is goldi nekem is ilyenem van nem láttam még hogy harapott volna szerintem ha egy betörő bejönne (isten őriz) akkor inkább szét nyalogatná: D
2012. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A pulinak nem hullik a szőre(felnőtt korától le is lehet vágni a )és nagyon okos egy csomó trüköt lehet neki megtanítani(az én pulim tud karikán át ugrani halotatt tettetni megminden)Kölyök korában hajlamos az ember lábát csipkedni de,ez csak terelő ösztön.Nagyon hűséges kutya.A golden rertrívernél gyakoribbak a betegségek(rák,allergia)de,viszont nagyon okos és játékos.Szerintem válasszd a pulit mivel szinte soha sem betegek.
2012. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik a Bogáncs kutyanév (lehetne Boginak becézni :) ), az jobban is illene talán egy pulira, mint egy golden retrievernek :D

De olyan édes mindkettő... :D

2012. márc. 12. 07:01
 10/13 anonim válasza:
Puli!!!! Nekem fehér pulim van(a nagyobb méretű). Szőrével semmi gond, mondjuk én nyáron levágom neki, de eddig mindig csavarosra nőtt vissza és mivel ezáltal rövidebb a szőre olyan mint egy jeges maci oroszlán keveréke :). És hihetetlen tanulékony, mondjuk kizárólag kertes házhoz való. Ha szeretnéd küldök képet róla :)
2012. márc. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!