Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli panelba? Tapasztalatok...

Puli panelba? Tapasztalatok vélemények?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 08:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

NE!

Ha olvastál bármit is a puliról, akkor tudod, hogy iszonyatosan nagy a mozgásigénye.

2012. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
16%
Kutya társasházi lakásban = állatkínzás.
2012. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igen tudom és olvastam csak kíváncsi voltam ennek ellenére tart-e így valaki!


2. válaszoló!

Akkor jó sok sz*r ember él mert kb minden 5. ember tart lakásban kutyát(legalábbis a közvetlen környezetemben biztos)!

Emészd meg!

2012. márc. 7. 08:20
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

"Kutya társasházi lakásban = állatkínzás."


Fajtától függ. De a puli mondjuk tényleg kertben érzi jól magát. Habár a "Kutya a lakásban" című könyvben Bíró András mintha pont pulit tartott volna, lakásban. De az én kutyám pl részben puli, de egy éjszakát nem bír ki a házban! Még mínuszokban is szívesebben van kint.

2012. márc. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Mellettünk lakik családi házban egy nagyon kedves ismerősöm, sokat sétáltatjuk együtt a kutyáinkat.

Nekik is pulijuk van, gyönyörű hosszú szőrű lábtörlő:) A nappali ajtón van kutyakijáró a kertbe, szóval szabadon tud mozogni a kert és a lakás között. Kb. napi fél órát van a kertben a sétán kívül, egyébként állandóan a gazdi közelében van a lakásban.

Szerintem simán megoldható ha eleget tudsz vele kint lenni.

2012. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem javaslom, mert borzasztó csahos, neki mindent kommentálnia kell, akárcsak a puminak. A szomszédok ezt nem igazán tolerálják. A szőrébe minden beleragad, aztán ahogy mászkál a házban, kihull belőle. A tisztítása nehéz, könnyen büdösödnek a rasztái, ha megfürdeted, két napig szárad. A három magyar terelőkutya közül a mudi a legkevésbé ugatós, a szőre könnyen kezelhető, de szellemileg és fizikailag is le kell fárasztani. De emellett is érdemes az alom legnyugodtabb, legbékésebb egyedét választani, ebben a tenyésztőre kell hallgatni, ő ismeri a kölyköket. Lehet, hogy a békésen szundikáló kölyök a legaktívabb, de éppen most tombolta ki magát...

Aztán nagy hangsúlyt kell fektetni a felesleges csaholás leszoktatására is.

Ezeket tapasztalatból írtam, a szüleimnél puli van, vele a húgaim foglalkoznak. Miután én különköltöztem, a mudi mellett döntöttem.

2012. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs pulim, de egyszer találkoztam egy paneles pulival. Nem tudom mit csinált vele a gazdája, de nála kiegyensúlyozottabb kutyát még nem láttam. Ráadásul mivel a sétáknál figyelnek rá, gyönyörű rasztás szőre volt, és nem volt teleragadva minden vacakkal, mint a kertes házban élőké. Gyönyörű, és jól nevelt kutya volt, megváltoztatott bennem mindent, amit előtte a puliról gondoltam. Nekem a puli előtte a kerítés mögött acsargó forgó kóctömeget jelentette. Tehát ez csakis nevelés kérdése. Mindegy, hogy panel, vagy kertes ház, a törődés a lényeg.
2012. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

3:

Nem azt mondom, hogy sz@r emberek, a legtöbben nincsenek is tudatában annak, hogy mi kell az állatnak. Gyakori érv, hogy a lakásban kap a kutya legtöbb szeretetet, ez inkább saját érzelmeink kutyára való vetítése. Egyszerűen a legtöbb ember nem engedheti meg magának a családi házat, kutyát viszont szeretnének, abba nem gondolnak bele, hogy a kutyának mozgástér kell.

2012. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Egy panelban lakó, rendszeresen sétáltatott kutyának sokkal nagyobb mozgástere van, mint egy olyan kutyának, aki még az életében nem volt a kerten kívül.
2012. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Hát most se jobb...

Minden ember azért tart állatot hogy az érzelmeit kivetítse!(és ezt értsd jól!)

Az más kérdés hogy ki mennyit mozgatja a kutyáját de merem állítani hogy egy kettő "lakáskutya" jobban él mint akármelyik ember!

Nem mellesleg egy kertes házban alig pár négyzetméteres kennelbe bezárt kutyának nem tudom mivel jobb az élete?

Szóval az némi túlzással bír hogy lakásban állatkínzás(!!!) a kutya!Mert te ezt írtad!

2012. márc. 7. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!