Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyen orvoshoz, vagy még...

Vigyen orvoshoz, vagy még figyeljem meg a mai napon?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka, 1 órakor arra ébredtünk, hogy iszonyat büdös van a lakásban. Szegény kutyusom (5 hónapos bichon havanese) Egy jó nagy tócsát kakilt az előszoba közepére, távolabb pedig hányás volt. Aztán feltakarítottam, lemostam a fenekét és többször hányt még keveset, de a végére már csak öklendezett. Egy órát ültem mellette, de úgy láttam, hogy minden oké, úgyhogy magára hagytam, de 10 perc múlva ránéztem és megint kakilt. Ekkor levittem egy kicsit, hogy hátha jön még valami belőle. Még lent is kakilt kétszer, de másodjára már szinte átlátszó volt. 4 órakor visszafeküdtünk és ma reggelre már nem találtam semmit.


Arra gyanakszom, hogy mivel nem nagyon akarta enni a száraz tápot, tegnap kapott hozzá bárányos kutyakonzervet és nagyon gyorsan befalta, az ebédjének már csak a felét ette meg, vacsorát pedig nem is adtam neki. Vendégségben vagyunk édesanyámnál és mint kiderült kapott tőle egy karika paraszt kolbászt is. Lehetséges, hogy az is túl fűszeres volt neki.


Arra gondoltam, hogy ma reggel és este kap egy kis rizst, de pár napig diétáztatni fogom és fokozatosan kap majd megint száraz tápot. Ez így rendben van, vagy keressek inkább egy orvost neki? Azóta nem kakilt és nem is hányt!


2012. márc. 7. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
vidd azt fogja mondani hogy diéta rizs csirkemell figyelj hogy sokat igyon
2012. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rizs az jó, ha már rendes lesz a széklete akkor nyugodtan mehet a rendes kaja is. A tápváltás megviseli a kutyák gyomrát sokszor, szóval lehetséges hogy attól volt. Ha nem csinálja ezt napokig és a kedve attól még jó, akkor nem hiszem, hogy el kell vinni dokihoz, de ha aggódsz akkor menj el vele. :)
2012. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Este kicsit nyomott volt, de nem is csodálom miután ennyi minden kijött belőle. Viszont most már teljesen normálisan viselkedik, mint eddig. Szerintem még várok az orvossal, de ha nem iszik ma eleget, akkor elviszem, mert nem örülnék, ha kiszáradna szegénykém.:(
2012. márc. 7. 09:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül mégis elvittem orvoshoz, mert nem evett és nem ivott. Kiderült, hogy összeszedett valami vírust.:( Már 2 nap alatt 8 injekciót kapott és még holnap is megyünk 4-ért.:( Remélem hamarosan rendbe jön!
2012. márc. 8. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!