Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitsam kutyamat?

Ivartalanitsam kutyamat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves him nemet juhasz kutyam es ivartalanitani szeretnem, de nem tudom, hogy erdemes e? vagyis olvastam, hogy nem halgat a gazdara es felose valik, de az a gond vele, hogy minden kutyat dominalni akar es szidnak a tobbi kutya tulajok. Mas megoldast nem latok, de meg sem tudom mit tegyek. :((
2012. márc. 7. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Igen, mindenképp. Az ivartalanítástól nem lesz szófogadatlan és félős, annyi történik, hogy leáll a hormontermelés a szervezetében.

A domináns viselkedésén is segíthet, de Neked is sokat kell dolgoznod rajta. Meg kell mutatnod a kutyádnak, hogy Te sokkal dominánsabb vagy, szóval neki felesleges keménykednie.

De tényleg jó döntés az ivartalanítás, a változások kizárólag pozitívak lesznek.

2012. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is ivartalanítsd!

Nem lesz félős,sőt szerintem az ivartalanított állatok kedvesebbek is mert ahogy írja az első,leáll a hormontermelése ami "megbolondítja"!

2012. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne, inkább egy állatorvossal ivartalaníttasd.
2012. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Nézd, az hogy egy kan kutya domináns, ez ezzel jár.

De ha műtéti úton "szukát" csináltatsz belőle és a kutyádat nem tudod ellenőrzésed alatt tartani (bár a kérdésedből kiderült, hogy vannak irányítási gondjaid) a beavatkozás után nagyon nagy eséllyel olyan fekete levesben lesz részed, hogy megtudod milyen is a magyarok istene.

Szerintem nem sterilizálásal kell egy részben ösztönös, de nagyobb részben tanult viselkedési problémát megoldani, hanem ésszel. Tehát kedves kérdező elsőkörben próbálj rájönni, mit is szúrtál el a nevelés alatt. Ha ez megvan, akkor építs fel egy olyan követelményrendszert a kutyád irányába, amit vele be is tartatsz és, ami jelenlegi nemkívánatos viselkedést kompenzálja. Ha ez nem megy, vagy nem tudod mit szúrtál el, keress fel egy kutya viselkedés terapeutát, aki elmagyarázza és megmutatja mit hogy és hogyan kell csinálni és ezeknek mik lesznek a következményei.


Sok sikert!

2012. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!