Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Brit...

Mi a véleményetek a Brit Premium Junior Medium tápról?

Figyelt kérdés
10 hetes amstaff-nak megfelelő táplálék lenne?
2012. márc. 7. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált a Brit premium! Előtte próbálkoztam sokkal jobb tápokkal de rettenetesen lefogytak tőle a kutyáim. Most ezt eszik 1 éve, és minden jó.
2012. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az L-est használjuk és nagyon jó. Szerintem amstaffnak is nyugodtan mehetne az, ha jól tudom (?) 20-35kg-os a felnőttkori testtömegük. Szóval inkább ezt választanám.
2012. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint magával a táppal nincsen baj? Mármint jó minőségű meg ilyenek, csak az M-es helyett az L-es lenne a jó :) Köszi!
2012. márc. 7. 10:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon jó táp, az etetési útmutató nagyjából helyes. Pontosan nem tudom, mert hiperaktív kutyám van és tényleg rengeteget mozog,jelenleg kb a csomagoláson előírt mennyiséget kapja és mellé adok neki negyed annyi főtt húst rizzsel és gyönyörűen néz ki. De az első 1-2hétben mikor váltottunk még nem kapott mellé semmit, mert kevesebbet voltunk kint és akkor se kezdett fogyni/hízni.

A kutyám gyönyörű tőle, jól is érzi magát, mint már írtam hiperaktív, nem volt gond a váltással se és a végtermék is rendben van.

2012. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Fehérjetartalommal vigyázzatok. Én Brit Care Junior Large Breed táppal etettem, meggyűlt vele a bajunk, nagyon magas volt a fehérjetartalma. Most a sima Brit-tel etetek, a bárányos-rizses felnőtt táppal, remélem ezzel minden rendben lesz.

Ezeknek a tápoknak mennyi fehérjetartalma?

2012. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De a Brit care jobb minőségű mint a Brit prémium, azért van benne több fehérje, nem?
2012. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen! De képzeld, az is érdekes, hogy pl. a Brit Care Junior Large Breed tápjánál többet kell adni, mint a sima brit junior (asszem XL, de nem is tudom hogy hívják azt a tápot pontosan) tápnál!

És nekünk gondot okozott a magas fehérje. A Brit tápból is egyrészt ezért adok a 8 hónapos bullmacimnak felnőttet, mert ennek olyan a fehérjetartalma, ami számára még jó, mert a brit junior tápoknak is elég magas ill. a másik, hogy hypoallergén tápnál akartam maradni, ráadásul a csirkés tápokra allergiás, így bárányos-rizsest kap.

2012. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen a brit care már szuper prémium, de az se mindegy, hogy egy kölyköt 10hetes korától etetsz ilyen táppal vagy 8-9hónapos korában vált az ember jobbra, és akkor azért hirtelen gyorsabban is nő. Szandra szerintem nálatok se lett volna semmi gond, ha sokkal előbb váltasz, vagy kezdetektől azzal etettél volna. Váltásnál vigyázni kell az biztos, hogy mikor, hogy és milyenre. De én nyugodt szívvel tudom ajánlani, nem indult tőle hirtelen növésnek a kutya és kicsattanó formában van.
2012. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Csak azért mondom, hogy a két táp különböző, ezért remélhetőleg a prémiummal nem kell aggódni. Szerintem az én kutyáim is azért fogytak le a jobb tápoktól mert túl sok volt bennük a fehérje. Meg ez inkább a nagyon nagytestű kutyák növekedésére veszélyes.
2012. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hàt igen, lehet, hogy rosszkor vàltottunk. De az is érdekes, hogy fél éves koràig 29%-os fehérjetartalmù tàpot kapott, majd utàna pàr hétig 23%-osat. Ezt követően jött a Brit Care a 28%-os fehérjetartalommal.

Azt sem értem igazàbòl, hogy hogy lehet az, hogy a Brit prémiumtàpbòl egy harmaddal kevesebb kell neki, mint a Brit Care szuperprémium tàpbòl. Amikor elvileg kevesebb kell a jobb minőségűből. Na mindegy, remélem ez a tàp nem okoz majd növekedési problémàt :)

2012. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!