Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől szellent állandóan a...

Mitől szellent állandóan a kutyám?

Figyelt kérdés
Nos elég kényes,és viccesen hangzó kérdés,de ettől még probléma. Nem arra gondolok,hogy néha-néha mint az emberek is ereget egy-egy békés galambot. Hanem sajnos non-stop nyomatja van hogy fél percenként,ami ciki,hogy hangosan,szóval ha valaki itt van nálam még magyarázkodhatok is,hogy nem én voltam a "paraszt",na és a szaga.....Mint egy nagy halom rohadt zöldség vegyítve néhány tucat záptojás szagával,borzalmas. Körül-belül másfél hete megy ez így(és kb. ennyi ideje tüzel is),és egyszerűen nem tudom mitől. Nem etetem mindenféle baromsággal,csak száraztápot,vagy csirkehúst rizzsel kap. Viszont,nem tudom ok lehet e erre,de úgy 2 hete mióta jó idő van kint,azóta többet van az udvaron,és sokat mozog(eddig ugyanis többnyire a házban volt a hideg miatt). Mi lehet itt a probléma? Talán valami emésztési zavar? Vagy lehet köze a tüzeléséhez,vagy a több mozgáshoz?
2012. márc. 7. 11:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja,azt nem írtam,és nem is tudom számít e,hogy boxer kutyáról van szó.
2012. márc. 7. 11:27
 2/12 compactegon ***** válasza:
szerintem telezabálja magát fűvel (mint ilyenkor ezek a kis surmók általában :)), és a sok lenyelt levegőtől egyenesen arányosan többet ereget.
2012. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gondolod,hogy ez lehet a probléma? Nem igazán jellemző rá a "legelés". Legalábbis eddig még nem kaptam rajta. Volt egy időszak már,amikor szintén rengeteget pukizott,és gyakran hányt is olyan dolgokat,amiket én biztos nem adtam neki. Aztán rajtakaptuk a szomszédot,ahogy marékszámra dobálta át neki az ilyen gusztustalan sertéscsontokat,meg mindenféle zöldséget. Pár héttel ezelőtt rászóltunk,hogy fejezze be,a kutya kap rendesen enni,és nem disznó,hogy mindenféle moslékot odahajigáljon neki! :S
2012. márc. 7. 11:36
 4/12 compactegon ***** válasza:

csak ötletelgettem, példát az enyémről vettem. mindenféle füvet, meg botot megeszik főleg mostanság. úgy vettem észre, ha sok növényt zabál, büdösebbeket pukizik.

jó fej a szomszédod...bár gondolom nem rosszindulatból csinálja, de remélem azóta abbahagyta ezt a jó szokását.

2012. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem bullmacim van, neki nem volt jó a táp, amit kapott, attól pukizott (rengeteget és büdöset), de érdekes, mert úgy jött ki rajta, hogy volt hogy 2-3 napig semmi, utána meg folyamatosan. Tápot váltottunk, megszűnt minden.
2012. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tegnap volt egy cikk, talán az Indexen, vagy az Origón, hogy a Tóth Vera nem tartana boxert a lakásban mert állandóan bűzölög... szerintem típushiba :D
2012. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lakle ***** válasza:
Bocsi az offért, de muszáj vagyok megemlíteni James Herriot novelláját a fingós boxerről! Olvasd el, nagyon jópofa sztori!
2012. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát tapasztaltam milyen jó sztori :D,de ha időm engedi elolvasom!
2012. márc. 7. 12:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szomszéd folytatja ezt a jó szokását és még mindig eteti a kutyát. De az átlagon felüli szellentés tényleg az étellel szokott összefüggésben lenni, vagy nem megfelelő és azért vagy ha habzsolva eszik és sok levegőt nyel akkor attól is lehet, a 2együtt meg halálos. 1x adtam jutalomfalatnak májat a kutyának 2napig halálos fegyver volt. Többet azt sose!

A celebek hülyeségeit meg aztán nem kéne mérvadónak tartani.

2012. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajna, vannak tipikusan "eregető" kutyák, ez igaz, de többnyire a kajával van összefüggésben. Nekem szárnyasra allergiás a kutyám, viszont csak egyféle tápot volt hajlandó megenni, ami szárnyast+tejet tartalmazott....... nem lehetett megmaradni a házban, így derült ki az allergiája.( Kb 1 hónapig "szívtunk" :D) Mióta házilag elkészített, szárnyashús mentes kaját kap, azóta sokkal-sokkal jobb a helyzet :) (Egy kis sztori: a kisfiam elmesélte oviban, hogy nálunk nem lehet bent lenni, olyan büdös van..... úgy derült ki, hogy észrevettem, az óvónénik próbálnak finoman infókat kiszedni belőlem a takarítási, mosdási szokásainkra vonatkozóan, míg egyszer kibukott, mit mesélt a gyerek.... égett a pofám, de szerencsére óvónéni is nagy kutyás, egyből levette a lényeget :D )
2012. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!