Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhász kennel vagy...

Holland juhász kennel vagy szaporító Magyarországon?

Figyelt kérdés

Minden létező hely érdekel az országban, ahol tk-s vagy tk nélküli holland juhászhoz lehet jutni!


nem, isten ments, hogy szaporítótól vegyek kutyát, már van kutyám, de utána kell járnom, hogy ki volt az, aki 2 éve törött csípővel leadta egy menhelyre a kutyámat ~2 hónapos kölyökként.

Azért gondolom, hogy szaporítós, mert színhibás, a mellkasán van egy fehér folt - ami engedett a hollandnál, de nem ennyire. (Amúgy arany-barna csíkos rövid szőrű)

A Család utcai menhelyre került be, ha ez számít.


Tudom, lehet, hogy csak fajtajellegű keverék, de eddig még a rendőrségi kiképző is hollandnak nézte külső és belső tulajdonságai alapján is, pedig ő azért látott pár igazi hollandot...



minden infót vagy infótöredéket nagyon köszönök előre is!


(és nyugi, már ivartalaníttattam, szaporítani sem akarok, egyszerűen csak érdekel a kutyám múltja, hogy tört el a csípője, ki és miért adta le, milyen hatások érték kiskorában...szerintem verhették is, mert ha idegen emeli fölé a kezét hogy simogassa, szegény összerezzen és elhúzódik.)


2012. márc. 7. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Holland juhász kennel hivatalosan nincsen idehaza, egy valakiről tudok (külföldről hozta be), hogy neki van, de ő már ivartalanította legjobb tudtommal. Szaporítót megtalálni, az meg mint tűt a szénakazalban. Sok szerencsét hozzá!
2012. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

egy kennelről már tudok, az ráadásul viszonylag közel is van a menhelyhez...

csak még nem beszéltem velük.

gondoltam, előtte bővebben tájékozódom a dologról.

de amúgy annak a kennelnek a címét is úgy szereztem meg, hogy az már kémregénybe illő...


nem tudom, mi ez a nagy titokzatoskodás.

2012. márc. 7. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnél is születhet színhibás kiskutya. Sajnos a genetika néha furcsa játékot űz az élettel.


Kétséges, de sok sikert!

2012. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ilyen kegyetlen lenne a tenyésztő, hogy a színhibás kutyát megpróbálta "meg nem történtté" tenni?...

Hogy ne derüljön ki, hogy a tenyészállatai hordozzák a gént?...

Egyébként én is tenyésztőre gyanakszom, mert a szaporító hibásan is eladná a kutyát...


Amúgy a színhibát leszámítva azt mondják, az egyik legszebb holland, akit valaha láttak:)

2012. márc. 7. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egy kutya kiköpött más egy fajtának még koránt sem biztos, hogy bármi köze is lenne hozzá. A holland juhász pont tipikusan az a fajta, aminek nincsenek összetéveszthetetlen fajtajegyei, vagyis nagyon sok hasonló keverék rohangál a megszólalásig hasonlító küllemmel szerte a világon. Magyarországon tudtommal nem is igazán van ilyen kennel, de olyan egész biztosan nincs, aki kidobna egy munkakutya kölyköt csak azért mert van egy aprócska folt a mellkasán, mivel a holland juhász legtöbben munkára veszik.

Egy képet tudnál mutatni a kutyáról? Bár nem vagyok szakértő, de kíváncsi lennék rá.

2012. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, ebben is van valami, amit te mondasz, Theia...

Csak annyira zavar, hogy nem hívhatom holland juhásznak, csak keveréknek, mert nekem annyira gyönyörű ez a kutya (vannak keverékeim, ők is gyönyörűek, de ők egyértelműen azok), hogy egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy magyar agártól és egy német juhásztól ilyen arányos, tökéletes kölyök szülessen...(a menhelyen ilyen keveréknek tippelték)


itt a link, megköszönném, ha mondanál róla véleményt!


[link]



(Egyébként súlyra, magasságra, fejméretre, fültávolságra, mindenre lemértem és teljesen megegyezik a standarddal, de még a személyisége is, minden illik rá.

iszonyú értelmes, egygazdás, sértődékeny, nem lehet vele akárhogy bánni, nagyon szófogadó és fegyelmezett, és meglepően vehemensen őrzi a házat.)

2012. márc. 7. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék rá.

Mellesleg láttam már olyan német juhász-boxer keveréket, ami kiköpött holland juhász volt, osztálytársam kutyáiból született. Ugyanilyen jól sikerült mix lehet nj+agár, bull típusú terrier, vagy hasonló csíkos fajtából. Mondjuk az is előfordulhat, hogy annak a környékbeli tenyésztőnek egy kihelyezett kutyájának becsúszott almából származik a te kutyád, és nagyon a holland juhász szülőre ütött. A genetika érdekes dolgokra képes.

2012. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hopp, közben írtál. Ami különbséget én látok, hogy a hollandok szőrszíne más, kicsit sötétebb, nem ilyen élénkvörös, a testük vékonyabb, a farkuk vége nem kunkorodik ennyire. Szerintem a szájuk széle is feszesebb. De nagyon szép kutya!
2012. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nos a kép bevallom kicsit photoshoppolt.:D

(A farka meg csak a képen tűnik kunkorinak, egyébként egyenes és hosszabb - a farka vége a képen szembe van fordítva a kamerával, ezért is sötét a vége és rövidnek tűnik)

A másik pedig, hogy pont csillogóbbá és világosabbá tettem a képen a szőrét egy fotópályázathoz, mert különben nem érvényesülnek olyan szépen a csíkjai...


A szája pedig elég feszes... most már lusta vagyok másik képet feltölteni, de ugye van a szürke-ezüst csíkos és a barna-arany csíkos rövid szőrű holland.

Ő barna-arany.

Ha gugliba beírod, hogy hollandse herdershond korthaar, láthatsz vastagabb és vékonyabb hollandokat is, szürkébbeket, feketébbeket, világosabbakat.


manónak az izomzata, a mozgás, a mimikája is pont ugyanolyan, mint a képeken a kutyáknak.

láttam már sok holland szerű keveréket, de olyat nem, hogy nézegetem a gugliképeket és azt hittem, az én kutyám van fent a neten.


és mondom voltam vele a rendőrségi kiképzőközpontban. én ott holland juhászként mutattam be, senkinek semmi kétsége nem is volt effelől.

aztán a végén mondtam, hogy igazából hivatalosan nem hívhatnám így, mert...

és mondták, hogy de, de, ez tuti holland.


Aztán voltam amatőr kutyaszépségversenyen, ott keverékként neveztem, és kérdeztem a zsűrit, ott is azt mondták, hogy tuti holland.


Igazából ez legyen életem legnagyobb problémája, csak ha sikerülne kinyomozni az előző gazdáját, megtudhatnám a nagy igazságot...


ja, és az ELTE Etológia Tanszékén is hollandnak "nyilvánították".

pedig ott elég sok hozzáértő emberrel találkozunk.

2012. márc. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!