Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha egy kutya...

Mit lehet tenni ha egy kutya agresszív?

Figyelt kérdés

Border Colliem 6 hónapos, felfedeztem az agresszivítás jeleit.

Próbálom, arra tanítani, hogy én menjek előbb ki az ajtón. De erre úgy bepipul, hogy belém harap. Ilyenkor mi a teendő?



2012. márc. 7. 13:54
1 2 3
 1/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Szuper...még egy kezdő kutyás border collie-val...:(

Mindenképpen kutyaiskolát ajánlok!

Egyszerűen zavard el az ajtótól HIHETŐEN, és menj ki az ajtón. Ha közelít hívás nélkül, akkor menj felé és ismét zavard el. Azt is lehet, hogy kint állsz, és ha engedély nélkül jönne ki, egyszerűen becsukod felé az ajtót, aztán kinyitod, becsukod...addig, amíg szépen le nem nyugszik és meg nem áll.

2012. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezt így csináltam, de borzasztóan makacs, önfejű. Ilyen Borderrel még nem találkoztam... :S
2012. márc. 7. 14:08
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyszerűen hiába küldöm el HIHETŐEN nem hallgat rá... felugrik, meg akar harapni... :S
2012. márc. 7. 14:12
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

szerintem is kutyasuli, problémás a viszonyotok, egyedül nem bírsz a nevelésével. elsővel egyetértek, addig is tedd ezt. de ne gyakorold, hanem csináld. hatalmas különbség, amit az emberek nem vesznek észre, a kutyák viszont igen nekik élesen elkülönül az "olyan, mintha" és az "az".


1. mi volt ez a pikírt megjegyzés? (még egy kezdő kutyás border collie-val)

2012. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, tettem.
2012. márc. 7. 14:16
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Miért border collie-t veszel, ha fingod nincs a kutyanevelésről?
2012. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem fajta függő!
2012. márc. 7. 14:24
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Még jó, hogy nem valami keményebb fajtát választottál. :-)
2012. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
70%

Tudtam, hogy szúrni fogja egyesek szemét :D

Csak már rohadtul unom ezt a bordermániát...

A border collie fantasztikus sport- és munkakutya, ha TAPASZTALT kutyás kezébe kerül. A média és a fajta elterjedése azt sugallja, hogy igen, ez aztán a világ legokosabb fajtája, és az embereknek "okos" kutya kell. Csak azt felejtik el közölni a médiában, hogy ez a fajta kifejezetten óriási mozgás- és foglalkozásigénnyel rendelkezik, nem elég napi 1 óra lájtos pórázos séta, meg egy kis ül-fekszik-marad gyakorlás. Minden nap keményen ki kell fárasztani futtatással, sportolással és tanítással.

Tehát erre vonatkozott a pikírt megjegyzésem, hogy boldog boldogtalan bordert vesz sportra és kedvencnek, holott nem tudja nevelni, kielégíteni igényeit...csak azért, mert "a bóderkóli olyanókkkos"...na persze, tényleg okos...ebből adódik, hogy az eszét a gazdinak nem tetsző dolgokra is használ(hat)ja :)))


Jól írta az egyik válaszoló, hogy az ajtón kilépés nem tanítás kérdése...úgy is lehet, de abból a kutya nem veszi le, hogy a gazdi a vezető, hanem csupán egy tanítási folyamat eredményeképpen marad ülve pl az ajtónál. Egyszerűen el kell onnan zavarni, ellökni, elküldeni. A gazdi iránti tekintély és tisztelet miatt engedje ki őt először, ne azért, mert ül-marad a feladat.

Nem lehet itt 2 mondatban leírni a kutyanevelés folyamatát.

Kutyaiskola a megoldás...

2012. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Én sem értem a border collie mániát. Van magyar fajta is, ami ugyanazt tudja, de kevesebb munka iránti vággyal és több gazdi iránti hűséggel.
2012. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!