Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb egy kutyának? A...

Melyik jobb egy kutyának? A természetes póráz, vagy az amiben előre mehet egy bizonyos határig?

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a 2 jó. Nekem van mind a két fajta póráz.
2012. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a flexinek nincs sok értelme. A kutya vagy jöjjön láb mellett pórázon,vagy szabadon szaladgáljon.
2012. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Nekem flexim van. Eza legjobb szerintem egy városi ebnek. Te odaálhatsz mellé a fű elejére és amíg ő bóklászik te csak fogod a pórázt.
2012. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mind a kettő jó. Viszont alapul mindig a rövid pórázt kell venni. Ha azon megtanult sétálni úgy hogy nem húz akkor semmi probléma. Én sima sétákhoz is azt javaslom. Ennek ellenére vannak olyan helyek ahol a kutyát nem lehet elengedni, vagy például kirándulás alkalmával. Erre jó a flexi. Nekem is van. Parkban használom, vagy rövid sétánál mikor nem engedem el mert nincs rá idő, így többet mozog a kutya. Viszont alapsétához csak is rövid póráz.
2012. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én utálom a flexit. Valahogy nem "érzem" rajta a kutyát,igaz,nekem 40 kilós kutyám van. Ha városban megyünk,úgysem engedem el sehol, ha kimegyünk a parkba ( nálunk vidéken nincs futtató ),ott meg mehet szabadon.
2012. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyesen a kettőt. Egy reggeli gyors pisi sétához jó a flexi de tanulni mindenképp a sima!

ha a pszichés oldalát nézzük akkor a sima póráz mindenképp előnyösebb! Főleg az olyan kutyusoknál amelyek húznak még!

A póráz olyan funkciót tölt be mint egy kisgyereknél a kézfogás! Tény hogy a flexivel nagyobb távolságra engedheted a kutyát, de sajnos a hátránya több mint az előnye! Mivel az ideális pórázon sétáltatás úgy történik, hogy a póráz laza, a kutyus válla a térdeddel egy szintben van és egyforma tempóban haladtok egymás mellett, ezt a flexivel nehezebb megtanítani a kutyának, mivel az automata miatt mindig feszesen van a póráz, kialakul a húzás, nehéz leszoktatni róla, és mikor leveszed, mivel érzi a kutyus h szabad, elcsatangol! Emellett a kutyus lemarad, mivel te engeded neki ezért te is megszokod,hogy nincs szem előtt, vagy épp az ellenkezője, ha előre megy, akkor ismét a húzás jön elő! Szerintem a sima póráz (és nem a hám) ami célszerűbb és a majd mikor már kifogástalanul, megbízhatóan tud melletted sétálni akkor használj inkább flexit!

2012. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy minden jkutya más, mindegyiknek más megy jobban és mást tanul meg könnyebben és nehezebben! Ugyanígy van amelyik az automatával sétál kényelmesebben és nyugodtabban van amelyik a simával! Kinek mi jön be, a puding próbája az evés ;)
2012. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam azzal hogy viszek előtte egy jutalomfalatot de csak durcáskodik és egy helyben áll. Ha meg jön mellettem a fal mellé húzódva megy. Ilyenkor ahogyan tanácsoltátok, ledobom a pórázt és hátat fordítok neki. De képtelenség ezzel a kutyával kezdeni valamit. Amúgy 8 éves.
2012. márc. 10. 09:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezért lehet le fogtok pontozni de egyik ismerősöm kicsit drasztikusabb módszert választott a Rotijával! Másfél éves volt a kutya és addig soha nem volt pórázon. Ugyan így csinált, mikor rákerült a nyakörv-póráz, durcizott, leült, leszegte a fejét és nem mozdult! Elkezdte húzni a kutyát jó hosszan, és egy idő után a kutya rájött h jobban jár ha megy!
2012. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát, őszintén szólva én nem nagyon sétáltattam a kutyámat mert van egy normál méretű udvarunk. De mostanában rájöttem hogy azért kell. Gondolom még új neki minden. Meg fel kar mindent fedezni. Ja utolsó válaszoló, mi is ezt választjuk. Nem azért hogy " jajj de jó hogy fáj neki". Hanem az ő érdekében. Meg hát nagyon imádja a sétát. Morog ha visszajövünk:D
2012. márc. 11. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!