Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Bolognese kutyusról...

Bichon Bolognese kutyusról tapasztalatok? Illetve ha vennék egy kislányt Lüszi, vagy Szendi név tetszik nektek jobban?

Figyelt kérdés
Otthon el van akár órákat is egyedül, pl. ha én dolgozom? Sokat kell vele foglalkozni, mozogni? Hullik a szőre? És minden ami eszetekbe jut :)
2012. márc. 8. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nekem Bichon Havanes kutyusom van . Hasonló mint a Bolognese. A miénkről írok.

Nagyon kedves , aranyos kutyus , imádja ha mindenki rá figyel , ha ő van a központban. Nagyon szeret játszani . Kicsit lusta de ha futni kell akkor fut ,mint a nyúl utol nem éred. Keveset eszik egy nap talán 2-szer de nem sokat.

A szőrével nagyon sokat kell törődni. Én napi 2-3x szoktam. Filcesedés gátlóval és csomósodás elleni spray-el. Tűri mert kicsi kora óta fésülöm. Ha egyedül van az szörnyű számára lelki trauma. Ha senki sincs otthon akkor az egész szőre lekonyul a füle-farka is és hatalmas szemeket mereszt és remeg. Haláli :) De ez természetes mivel társasági kutya . Ha mindenki otthon van és unatkozik akkor vagy eljátszik magában , hogy féloldalon ás az ágyban vagy alszik. De legtöbbször alszik. Szeret pihenni. Minden nap 3-4-szer viszem le . Kettő ruhája van , egy vízálló kabátka és egy pulcsi ha hideg van. Ha : sár , víz , hó , latyak van akkor nem megy le. Illetve csak egy két percre elvégezni amit szeretne. Este 8 körül alszik el és reggel 6-kor ébred.

Minden egyes reggel felmászik az ágyamra és ráül a hasamra ugat és amikor felé fordulok nyal és nyal és nyal... Szóval szeret. <3 :) Nagyon okos kutyus , igényli hogy foglalkozzanak vele. Nagyon tanulékony mindíg.

Az én havanesemet Szofinak hívják. 2010.04.30.-án született ő volt a legelső kölyök aki előbújt anyukájából. :) Itt van néhány video róla :

http://www.youtube.com/watch?v=Mfjgw18Z7ZQ itt még pici

http://www.youtube.com/watch?v=D1e2Thspdzo itt pedig egy gyönyörű felnőtt lett.

2012. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és nekem jobban tetszik a Szendy :)
2012. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyre jobban kezdek beleszeretni ezekbe a kis drágaságokba!:) Egyébként megnéztem a vidiket, nagyon aranyos, okos a kutyusod!:)
2012. márc. 8. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm. (: Igaz hogy nem bolognese de édes. <3 :)
2012. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy bolognesem. Nagyon kedves családi kutyák, ő elég sokat ugat, de csendes fajtának írják a szakkönyvek. Ami nagyon problémás az a szőre. Fehér, így gyorsan koszolódik, naponta fésülni kell. A szeménél és a fülénél a tisztítás még kényesebb. Sűrűn kell nyírni is, mert folyamatosan nő a szőre. Az enyém "selejtes gyártmány", mert hullajtja a szőrét rendesen, de ha jó helyről veszed szagtalan, és nem vedlik. De tényleg fontos, hogy tenyésztőtől vedd, mert már nagyon sok szőr bajos bolognese-t láttam. Az enyém mentett kutyus, így szeretjük, ahogy van. Amúgy nem egy kényes fajta a szőrt leszámítva. Imádni való kis gombócok.
2012. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak kozmetikus tapasztalatom van velük,mivel az a szakmám, elég "harcias" kis ebek tudnak lenni ha nem következetes a gazdi:) De egyértelműű hogy Lüszi én kiskutyámnak is az a neve csak azért:))
2012. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!