Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb csivava tartó ha meghall egy rossz szót a kutyájáról akkor már pipul be és ilyenek?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom hogy akiknek mondtam hogy aranyos kutyus de sokat morog vagy valami azonnal nekem esett hogy jajj az én tündérkém nem is morog hogy mondhatod ezt? És itt gyakorin is ez van ha leszólják ezt a fajtát pl. azért mert nagyon sokan elnevelik? Akkor miért kell a másikat leugatni?

Nem képesek belátni hogy nem nekik van igazuk?


2012. márc. 8. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem :D Amúgy ez a fajta egy ilyen 1 gazdás fajta és kicsit méregzsák típus. Én mondjuk nem szeretem de ha nekem is lenne egy kutyám amit feszt magammal hordok meg velem alszik biztos nekem is rosszul esne ha leszólnák. Egyébként pont e miatt mert ilyen kis pici eléggé könnyen félrenevelik. De ez már emberi hülyeség és amúgy is típusfüggő.
2012. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a ciki ha ez a kis vakarcs nekimegy a kutyádnak és az meg megropogtatja. Nem történt ilyen még, mert odafigyelek, de ha a gazdáján múlna... Én elhiszem hogy nem tud kárt tenni a kutyámban, mert a kutyám feje akkora mint ő, de ez fordítva nem igaz.
2012. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Hát szerintem van, aki normálisan neveli a csivaváját és tényleg nincs gáz a kutyával. Ha így hall meg egy általánosító negatív véleményt a csiviről, érthető, hogy mérges lesz, hiszen elég sok munkája van abban, hogy az ő kutyája normális legyen, és dühítő, hogy mégis bárhol meglátják a kutyát, az emberek 80%-a egy ideggörcsnek nézi a kutyáját...



A másik, hogy valaki majomszeretettel szereti a kutyáját, nem neveli, igaz, néha még őt is megmorogja a kutya, néha megugat német juhászokat, de Fifike olyan kis cuki, nem tudna nélküle élni...

Ez megy a külvilág felé.

Amikor meg otthon van, néhányszor azért eldurranhat az agya, hogy élete értelme megkapja a kezét ha öntene még tápot az etető táljába...


És amikor szembesítik a tényekkel, csak még dühösebb lesz, mert nem akarja beismerni, de tudja, hogy igazuk van az ítélkezőknek.



Én csak azt sajnálom, hogy szerencsétlen csivavákat ez milyen rétegnek szolgáltatja ki.


A csivi egyébként egy nagyon is értelmes kutya.

Lehet benne hajlam a dominanciára, de ismerek olyan tükörsulis csiviket, hogy jó pár átlagos kutyagazda megirigyelné azt a fegyelmet...


A probléma SOHA nem a kutyával van.

MINDIG a gazda a h.lye.

2012. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gabryella87 válasza:
0%
Hmm.. Mit jelent az,hogy félre nevelik? :) Nem vakarcsok,hanem kistestűek!Az nem ciki mikor a nagytestű ugrik a kistestűnek vagy akár egy nagytestűnek? Azért vesszük magunkra ha szidják a kutyánkat,mert érdekes módon a spánieleket nem szólják le,pedig mindkettő ugyan olyan kutya!Nem vakarcs,nem idegroncs,nem méregzsák stb. Ez a fajta a világ legkisebb kutya fajtája,az egyetlen amelyiknek pl.nem a farkas az elődje vagy aki a fülén adja le a hőt! :) Kitűnő jelző kutya,nagyon okos és messziről megérzi a "rossz"embereket! Azért morognak-rád ..
2012. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért a legtöbb?Mert a legtöbb aki ilyen kistermetű kutyát vesz az pláza cica,és egy pláza cicát,vagy annak bármilyen tulajdonát ne szólj le me jajj neked:))

Vannak normális csivava gazdik is,akik össze szidják a kutyust ha morog és otthon megkapja a büntijét.Sokan azt képzelik hogy mivel ilyen pici lehet plüssállatkának nevelni,pedig ő is ugyanugy kutya,ugyanugy vonatkoznak rá is az ugynevezett "falkavezér szabályok" mint egy farkaskutyára például...De ugyebár egy pláza cica soha nem lesz falkavezér:P..Nem kell az ilyeneket figyelembe venni,ha nem ismerik be hogy ilyen a kutyusok hadd mérgelődjenek,majd lenyugszanak mikor megharapja őket a drága kis tündérkéjük...mert az ilyen nevelésnek az lesz a következménye,csak idő kérdése hogy mikor:)

2012. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!