Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility: PAPILLON kutyával....

Agility: PAPILLON kutyával. Csinálja valaki? A kistestűeknél mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldi oldalakon láttam agilityző papillonokat. Azt látom, hogy gyorsak. Azt olvastam róluk, hogy jól taníthatóak. Van valakinek tapasztalata?

Van valami, amire a kistestű kutyáknál jobban ügyelni kellene, mint pl. egy Border méretűnél? Azt tudom, hogy ugratni csak 1 éves kor felett szabad.


http://www.youtube.com/watch?v=NmxB_mxXNF0


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=wYzwEw..


http://www.youtube.com/watch?v=njm31DBQRqY


2012. márc. 8. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


nem vagyok szakértő, ne vedd készpénznek, amit mondok, de én így tudom:


Nekem ugyan csak keverékem van kistestű, nála semmire nem kell figyelni, bár ritka arányos felépítésű...

Egy tacsival pl. nem biztos, hogy agilityznék a gerince miatt...

Egy papillon-nal szerintem nem lehet ilyen gáz, de nem ismerem annyira a fajtát.


Kis korban az ízületek még valóban nagyon képlékenyek, bár ilyenkor inkább a nagytestű kutyákkal kell vigyázni, a KÁJ-om pl. most múlt 1 éves, de még mindig nem futtatom direktbe...A kis 8 kilós keverékem viszont 6 hónapos kora óta úgy fut bicikli mellett, hogy lejtőn lefelé is lehagy.

és semmi baja. (Amúgy nem is akartam futtatni, csak mindig jönni akart a nagyobbakkal, hát gondoltam majd rájön, hogy ez nem neki való...

hát,... még egyszer sem sikerült kifárasztanom.:D


Szerintem nem is az agility az, amivel vigyázni kell - bár a túlzott ugratás tényleg nem biztos, hogy jó -, de inkább arra figyelj, hogy ne betonon, inkább egyenetlen, füves talajon fusson.

Mivel az agility pályák nem betonon állnak, így ezzel akkora gáz nem lehet.:)


De egyébként úgy is látni fogod a kutyán, hogy mennyit bír.

Azért egy 1 órás agilityn heti 1x szerintem nem ugrik annyit, amennyit minden nap a kutyaséták alatt más kutyákkal való játék során...


De mondom érdemes még utána kérdezned, mert nem szentírás, amit mondok, csak én így gondolom a saját tapasztalataim alapján.



Másfelől túl hamar nem szabad túlzottan agilityzni egy kölyökkel, én fél éves kora előtt csak játszásiból próbálkoznék vele nagyon ritkán, és utána is csak fokozatosan venném komolyabban, mert ha hamar "feladat" kategóriába kerül az agyában, akkor később esetleg ráun.

(Apportnál legalábbis így van.)


(A legjobb, ha egész életében játéknak fogja fel, hiszen ha ő nem élvezi, akkor minek csinálni...)

2012. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!