Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vigyem szegényt?

Hova vigyem szegényt?

Figyelt kérdés

FONTOS!Van egy kutyám,keverék.Már lassan négy éve van nálunk.Nagyon hűséges,de sajnos mindig lepisilja a bejárati ajtót.A szüleim megelégelték,és úgy döntöttek,hogy elviszik itthonról.Annyi lehetőséget adtak nekem,hogy én választhatom ki,hogy hova vigyék.

Ebben szeretném segítségeteket kérni,hogy hova vitessem.

Kettő hely közül lehet választani.

Egyik a menhely,ami elég közel van,így megtudom látogatni és el tudom vinni sétálni.

Másik Pakson van egy nagy területen lehetne szabadon.(én nagykanizsai vagyok)Ha ide viszik,akkor nem láthatom,max.4-5havonta.

Nem tudom,hogy melyik lenne jobb a kutyámnak.

(Minél előbb válaszoljatok,mert nincs sok időm a döntésre.)



2012. márc. 8. 20:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
51%

szerintem inkàbb peksra vidd!

ott legalàbb szabadod lehet nagy helye lesz ahol tud futkàrozni stb...

A menhelyen àlltalàban a kutyàk be vannak zàrva egy kenelbe, még ha minden nap meglàtogatod én elviszed sétàlni szerintem akkor se lenn olyan boldog a kutyusod mint egy olyan helyen ahol szabadon van.

Biztosan nehéz ez a döntés de ha igazàn szereted a kutyàdat akkor ne hagyd hogy egy ketrecben élje le a hàrtalévö életét (vagy esetleg örökbefogadjàk de àlltalàban az emberek inkàbb kiskutyàkat fogadnak örökbe)

ùgyhogy szerintem inkàbb paksra vidd, ott még ha nem is làthatod minden nap de legalàbb tudnàd hogy ott jo helyen van!!

2012. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
NEVELD LE A JELÖLÉSRŐL, ÉS MINDENKINEK JOBB LESZ!
2012. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
85%

Szomorúan látom, hogy egyeseknek milyen keveset ér egy kutya:( Lepisili az ajtót, ezért inkább túladtok rajta...

Arra nem gondoltatok, hogy ivartalanítani kéne, és akkor jó eséllyel abba hagyná?


Egyébként ha már nem te leszel a kutyája, akkor ne látogasd. Se a menhelyen (onnan remélhetőleg úgyis gazdához kerül) se máshol. Elég sz@r lesz neki így is, hogy el kell hagynia a családját, nem kell, hogy feltépd a sebeket minden egyes látogatásoddal

2012. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Akarom mondani nem te leszel a gazdája.
2012. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból, melyik menhely lenne az? Nekem a 2. verzió szimpatikusabb. Főleg, ha a kiszemelt menhelyen altatni is szoktak helyhiány miatt.
2012. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

(megjegyzem a kezdeti trauma után ha 4-5 hónap múlva viszontlátna, nehogy azt hidd, hogy a nyakadba ugrana.

addigra más falkája lesz. te pedig az az ember leszel az életében, aki cserben hagyta.)

hogy képzeled, hogy majd farkcsóválva ugrik a nyakadba?


éretlen vagy és önző, a szüleid pedig felelőtlenek.


ha nem akarod, hogy igazam legyen, KÉRLEK, ivartalaníttasd, neveld meg, küzdj érte!

2012. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak üzenem, hogy sajnos a nyakába ugrana. Ő ezért kutya, mert megbocsátó. Egyébként egyet értek.
2012. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hidd el, ennyi idő alatt már más falkába illeszkedik!

Sok ideiglenes befogadó barátom van, és mindig csalódottan mesélik, hogy a kutyus, aki akár 1 évet is eltöltött náluk, fél év után még a farkát sem csóválja amikor látogatóba mennek.

2012. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, tudom, hogy már akkor más lesz a falka, más lesz az első a számára és ez természetes. De nem fogja elfelejteni az előző gazdit sem...
2012. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ragaszkodóbb kutyák, van, amelyik könnyen átvészeli a gazdaváltást. A lényeg, hogy ne látogasd, mert önzőség lenne részedről. Nem tudod, hogy a kutyádat mennyire kavarná fel a dolog.

Ha fontos Neked, akkor most küzdj érte, és tegyél meg mindent, a zsebpénzedből pedig ivartalaníttasd.

2012. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!