Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet teljesen irtani a...

Ki lehet teljesen irtani a szőrtüszőatkát?

Figyelt kérdés
Mármint tudom, hogy minden kutyában benne van, de van egy 10 hónapos mopszom, akinél már másodszor jelentkeznek a tünetek. Van rá esély hogy örökre tünetmentes legyen, vagy mindig visszajön majd?

2012. márc. 8. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az atka általában a fiatal kutyákon akkor jelenik meg, ha gyengül valamiért az immunrendszerük. Kezeld le, amíg elmúlik és adjál neki Immunovetet.
2012. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, attól tartok nincs rá esély. Ilyen fiatal korban szinte biztosan azért jelentkezik, mert veleszületett immungyengesége van. Magyarul, amíg él figyelned kell rá. Havonta Advocate spot-on, vagy ami még jó atkára, az a ProMeris Duo (amitráz tartalma miatt) és folyamatos immunrendszer erősítés.
2012. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen!

Mi szerencsésen túl vagyunk a demodex kúrán, igaz 2 és fél hónapig tartott. Viszont az igaz, hogy 1-2 havonta vissza kell járni kontrollra.


Azt megkérdezhetem, hogy mivel kezelték kuttyodat? Mert az igaz, hogy makacs egy teremtmény a betegség és bizony körültekintően kell eljárni abban, hogy mivel és milyen adagban, mennyi ideig tart!

2012. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most Promeris Duo-t kapott pár napja, de a mellékhatásai csúnyán kiütötték majd két napig nem aludt, egy napig nem ivott és kóválygott. Előtte injekciót kapot hetente, gondolom antibiotikumosat, de arról sajnos nemtudom,hogy pontosan mi is volt az.

Minden nap kap immunerősítőt, de mégis megint kijött rajta.

2012. márc. 10. 23:43
 5/11 anonim ***** válasza:
A ProMeris Duo ilyen. Mikor az én kutyáimra teszem, nálam is olyanok kb. 2 napig, mint aki benarkózott, vagy totál le van nyugtatózva. Viszont ez mellett garantáltan nem volt bennük sem bolha, sem kullancs, ami nálam fontos, mert hosszú szőrűek, amiben marha nehéz megtalálni azokat a dögöket, ráadásul az egyik kutyám már 2× volt babéziás, nem hiszem, hogy kibír még egyet. Szóval inkább a 2 nap K.O.
2012. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja.... Az injekció nem antibiotikum kellett legyen, hanem atka ellenes szer. De nem értem, miért hetente kapta. Az én demodexes ideiglenesem is kapott szurikat az atkákra, de neki szigorúan 10 naponta kellett adni.
2012. márc. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, biztos valami mas hatoanyagu injekcio volt. Attol elmult is egy idore, de most visszajott.
2012. márc. 11. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Ivomec ami nálunk hatott.......eddig. 2 és fél hónapig minden szent napon a súlyától függő folyékony adagban kapta és közben 2 hetente nézte mikroszkóppal az orvos a kapakrékot.

Azt mondta, hogy csakis akkor lehet abbahagyni, amikor már "halott" atka sincs benne!

Ettől se nem volt bágyadt sem egyéb más problémája nem volt.

De hogy olyan szert kapjon a kutya amitől kótyagos?:)

2012. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
.....ja és az immunerősítő kúra is csak akkor lehet eredményes, ha a kezelés befejezésével egy időben kezdik adagolni!
2012. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A PrpMeris Duo egy spot-on. Nagyon erős, de az egyetlen szer, ami eddig tényleg bevált nálam.
2012. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!