Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egymás táljából evés?

Egymás táljából evés?

Figyelt kérdés
Nevelés szempontjából káros, ha hagyjuk, hogy a kutyák az evés befejeztével leellenőrizzék egymás tálját, netalán, ha maradt egy fél falat valamelyiknél, meg is egyék azt?
2012. márc. 8. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Az miért baj? Úgyis kiválasztják a kutyák a falkavezért stb. majd ők lerendezik egymásközt hogy mi kinek a kajája :)
2012. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tilos! Így könnyen rászoknak, hogy elüldözzék a gyengébbet a táljától és így nem kontrollálható, hogy melyik mennyit eszik. A gyengébb nem mer majd enni, hallottam már ilyet. Ezenkívül harcokhoz vezethet az élelemért való versengés. Nem szabad hagyni. A maradékot kapja meg az a következő etetésnél, amelyik meghagyta. Én így csinálom. 3 nagytestű kutyám van, mindegyik tudja melyik az ő tálja, nem féltik a saját kajájukat, mert nincs miért, és nem pályáznak a másikéra, mert tilos!
2012. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jobb ha nem. egyrészt azért, hogy tuddki mennyit eszik,másrészt ha van egy sokkal dominánsabb nem hagyja enni a másikat. Én hagyok 3 m-t a kutyáim között,így mindegyik nyugodtan eszik és azt amit kapott
2012. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk hat macskánk és egy kutyánk van, és lazán esznek mindannyian egy hatalmas tányérból. Sosem volt belőle gond. Mindig addig rakjuk eléjük a kaját, amíg az utolsó is magától hagyja ott a tálat.
2012. márc. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
utolsó: ugyanazt kapja a kutya, amit a macskák?
2012. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Általában főtt csirkehúst vagy csirkemájat kap rizzsel az egész banda. Imádják.
2012. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
aha, így már értem. az ilyenekért az én kutyám is él-hal :)
2012. márc. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nevelési szempontból mennyire is lenne káros, de egy 6-7tagú falkát ismerek, akik ezt csinálják (a legkisebb 1-2kg-os szobacirkáló, a többi nagytestű, 40kg átlagsúllyal rendelkező, masszív kutya). Mindenki tudja melyik az övé és a másik táljába akkor esznek/nyalnak csak bele, ha a tál gazdája végzett. Van, hogy az egyik 5-10percig is szugerálja a legkisebbet, de eszébe sem jut ellökni, elüldözni. Etetéskor automatikusan mennek a saját helyükre, nincs az hogy aki előbb kap oda csoportosulnának, vagy megpróbálnák kitúrni.

Ahogy végeztek módszeresen leellenőrzik a többiekét, hátha maradt még valami, vagy esetleg finomabbat kaptak volna. 4-5nyalintás az üres tálban és mennek lefekszenek a helyükre.

Ha nem próbálják egymás elől elenni a kaját, akkor szerintem nem baj.

2012. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 30kg-os kölyökkutyám együtt eszik a 3kg-osokkal, egy tálból, soha nem volt még gond. Mindenkinek jut, nem kell versenyezniük, pedig nálunk a méretek szerint alakult a dominancia, de soha sem zavarja el a kicsiket, vagy morogna rájuk. Egyszer úgy találtam rájuk, hogy az egy éves gyerekem ott evett velük, a táljukból. Jól néznék ki, ha az evésből dominancia kérdést csinálnának... :)
2012. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha egy tálból esznek a kutyák, követhetetlen, hogy melyik mennyit eszik. Kölyköknél ez különösen kockázatos, mert amelyik többet eszik, gyorsan nőhet, ami nagyon káros a csontokra, ízületekre. Amelyik kevesebbet eszik az hiányt szenvedhet, alultáplált maradhat. Ezenkívül az összhang is jobb a kutyák között, ha nem megengedett a harc sem az élelemért, sem egyéb dolgokért. Ölte már meg egyik kutya a másikat a kajáért. Én vagyok a főnök, jelenlétemben én állok a rangsor tetején, én osztom el az élelmet, nem tűrök versengést! Minden kutya méretéhez, korához, egyéni igényeihez igazítottan a legmegfelelőbbet kapja. Ez egyedenként legtöbbször eltérő. Több kutyás falkában mindig, minden helyzetben rendet kell tartani, be kell vésődniük a szabályoknak még kölyök korban, ez kihat egész életükre. Az élelem, étkezés az egyik legfontosabb dolog, tehát ez az első dolog aminek szabályait a kölykökkel meg kell tanítani.
2012. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!