Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy "fodrászolás"...

Baj, hogy "fodrászolás" közben levágtam a kutyusom bajuszát?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bután hangzik a kérdés, de újdonsült gazdiként aggódós vagyok. Esztétikai, kényelmi, és ápolási szándékkal időnként levágom a kutyus szemébe lógó szőröket. Mára tovább merészkedtem, és a szakállrészt is megigazítottam, ami természetes dolog, de fazonírozás közben a bajuszszőrök is lerövidültek. Pénzt nem költhetek kutyafodrászra, és nem is vagyok híve a természetellenes külsőnek. Azon viszont elgondolkoztam, h a bajuszank élettani szerepe van (tapintás, szaglás). Másrészről láttam rendszeresen fodrászolt kutyákat, és szerintem, azoknak is levágták a bajuszát. Szretném, ha valki hozzáértően válaszolna a kicsit viccesnek tűnő kérdésemre.

2012. márc. 8. 22:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
8%
Igen.
2012. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%
Te hülye vagy O.o
2012. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%

Ha baj akkor a fodrászok is rosszul csinálják, mert a mi kutyánknak eddig mindegyik levágta.

Egyébként nem látom az eben hogy bármi problémája lenne belőle, ne aggódj! :)

2012. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Harmadik vagyok, látom eddig jöttek a szakvélemények :)

A kutyán igazából semmi funkciója nincs a bajusznak, az a macska kinek szüksége van rá az ugrás közbeni egyensúlyozásra.

Mivel elég kevés kutya ugrál szekrényről szekrényre, nem isgazán használják ilyesmire a bajszukat.

Tehát nem gond :)

2012. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Kutyánál nem gond. A kozmetikus is le szokta nyírni.
2012. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%
Ha a kutyád nem macska, akkor no para. :D
2012. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Abszolút nem baj, a macskáknál viszont tilos.


Egy kutyakozmetikus.

2012. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

a nyúl sem ugrál szekrényről szekrényre, mégis van bajsza:D. a bajusz az állatoknál a tapintást "helyettesíti". kutyáknál valóban nem olyan életbevágó, mint mondjuk egy macseknál.


ettől semmi baja nem lesz, majd kinő. a helyedben utána már nem vágnám le újra. az anyatermészet olyan, h nem tesz felesleges részeket egy állatra se :)

2012. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

"Pénzt nem költhetek kutyafodrászra, és nem is vagyok híve a természetellenes külsőnek."


Ez attól függ milyen kutyád van, mert a természetes kinézet max. a német juhászhoz, szánhúzókhoz áll közel, a többi fajta abszolút nem hasonlít a farkaséhoz, tehát ez a kijelentésed nem helytálló.

Valamint ha olyan fajtát választottál, ami igenis kozmetikára szorul, erre gondolni kellett volna már előbb is, tudván hogy költséggel jár.


Utolsó voltam.

2012. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
16%
Anyatermészet? Hol, a kitenyésztett fajtáknál? Ugye ezt te sem gondolod komolyan?
2012. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!