Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kiskutyám...

Mit tegyek ha a kiskutyám sétáltatás közben húz, ugat, nyüszög és rám sem figyel?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos Yorkim. Itthon a lakásban egy kis angyal, de ha kilépek vele az utcára megőrül. Húz, ugat, nyüszög nem lehet vele normális tempóban sétálni. Ha másik kutyával találkozunk még rosszabb a helyzet. Egyszerüen rám sem figyel ha rászólok, mintha ott sem lennék. Nagyon szeretném sétáltatni, mert úgy gondolom nem elég neki ha az udvarban szaladgál. Nagyon makacs kiskutya, ha valaki tudna segíteni nagyon örülnék! :( Előre is köszönöm!
2012. márc. 9. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
meg kéne tanítani pórázon menni. Valamint elengedni, hadd játszon más kutyákkal.utána megint pórázon,lábnál.
2012. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem merem elengedni, mert ahogy ismerem a világból kifutna és nem hallgat rám ha vissza hívom. Udvaron belül más a helyzet, játszott már más kutyákkal, csak erre nem mindig van lehetőség mert a környékünkön szinte csak nagy kutyák vannak és azokkal nem szívesen engedem össze. Rengeteget sétálok vele pórázon, de egyszerüen nem változik.
2012. márc. 9. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kicsit szoros a póráz? Legalább két ujjadnak be kell férnie a nyaka és a póráz közé.
2012. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolára nem gondoltál még? Nálunk a suliban van egy kis törpe tacsi. Ne tudd meg milyen ügyes. :)
2012. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hámot használok, hallottam már, hogy a nyakörv jobban megfékezi de amilyen kis őrült félek hogy elszorítja a nyakát :/ Járunk kutyasuliba, vagyis mégcsak egyszer voltunk de ott is ez volt a helyzet hogy a többi kutyával volt elfoglalva és rám sem bagózott annyira belemerült a játékba :(
2012. márc. 9. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli. Mint írtad, jártok. Egyszeri alkalom még semmi. Jó pár hét kell, de meg fog változni a helyzet, hidd el. A lényeg, hogy az ottani feladatokat NAPI SZINTEN(akár többször is)gyakorolni kell!!!
2012. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz :) Gyakorlok vele minden nap, csak hát a legnyagobb gond hogy ha kikerül az otthoni környezetből abszolút nem figyel rám. Erre nincs valami ötleted hogy lehetne változtatni ?
2012. márc. 9. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem egy 9 hónapos havanese-m van hasonló a szitu,csak nálunk ugatás van, szóval nem nyöszög és figyel is ránk..

kiírtam a kérdést ide azthiszem tegnap hogy mittegyek ,mert régen nem volt ilyen a kutyám csak kb 2 hete ugat mindent és mindenkit,azt is írták hogy klikkerrel próbáljam meg elterelni a figyelmét meg jó jutifalattal, ezt ma meg is valósítottuk , amikor láttuk hogy feszül a póráz és ráfókuszál egy kutyára mondtuk hogy "figyel" ha figyelt akkor klikk és sajtdarabka, és egész sétán ezt csináltuk ,hatásos volt :) a futó gyerekeknél,bicikliseknél és a kutyáknál is bevált,nem gondoltam volna hogy egy séta alkalmával már ennyire jó eredményt értünk el ,direkt bementünk a városközpontba sok ember és kutya közé :) ezentúl ezt csináljuk majd,azt is írták hogy kamasz korban van és hogy kinövi..ha meg jártok kutyasuliba az nagyon jó pár hét vagy hónap múlva majd biztos látod az eredményét, mi is elvittük volna csak nincs rá pénzünk..

2012. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy lesz eredménye a kutyasulinak. Klikkerről én is hallottam már de még nem próbáltuk. Tegnap az esti sétánál kipróbáltuk a nyakörves módszert, már nem húzott annyira de még mindig ugatott és nyüszögött. Talán elhagyja majd. Félek hogy a kutyasulival nem érek el semmit, nem tudom hogy tudnék vele odáig eljutni, hogy legalább figyeljen rám :/
2012. márc. 10. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!