Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy a kutyám érti...

Sára04 kérdése:

Lehetséges hogy a kutyám érti amit mondok?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám a neve Guszti.Úgy érzem hogy érti amit mondok,és hogy látja milyen kedvem van.például tegnap mondom neki menj hátra és hátra ment szinte mindent megcsinál amit mondok.Ülj le,állj fel,fuss el,maradj itt,gyere ide és még sorolhatnám...ezeket MIND megcsinálja.,bármit amit mondok.aztán tegnap sírtam az udvaron mindegy miért...ekkor ő oda jött lehajtott farokkal és megnyalogatott oda bújt mellém.Lehetséges hogy ő a szavakkal és az érzésekkel tisztában van?
2012. márc. 9. 12:46
 1/5 anonim válasza:
Hogyen. Te is erzed mikor edesanyad vagy a baratod epp milyen hangulatba van nem igaz? Anelkul hogy mondana valamit. Szal ilyen alapon a kutyad es barmely mas allat is siman kepes erzekelni a kornyezetet.
2012. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Persze hogy érti :D számára te vagy a legjobb barátja .Érzi milyen kedved van hogyan álljon hozzád :D ha játszani kell játszik ,ha sírsz vigasztal :)Ezért is van úgy a mondás hogy a kutya az ember legjobb barátja.
2012. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan kérdezgetik, hogy tanítottam meg a border colliemnak a számolást. Azaz, ha megkérdezem, mennyi egy+egy, akkor kettőt ugat, és ezt 4ig megcsináltja... (2+1,2+2)

Sokszor megkérdezik, de a válaszom, én csak megkérdeztem tőle, ő meg mindig annyit ugat, amennyi a válasz lenne...

A többit viszont sok gyakorlással és rengeteg türelemmel értük el. Holnap is bemutatózunk nagy közönség előtt, ami persze nekem sok stresszel jár, ő meg csak végre hajtja az utasításokat. :)

A kutyák nagyon okosak, átveszik az érzéseket, és az arcvonásaidból tudnak következtetni arra, milyen kedved van, és mit akarsz. Ez tudományosan bizonyított tény. Sok ilyen típusú filmet is megnéztem, és jártam előadásokra, ahol mindig ezt mondták, és ajánlották is, hogy a kutyusunkat megvétel után fél évig bent tartsuk, hogy megtanulja a jelzéseket.

2012. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak érzi, hogy szomorú vagy, hanem meg is akar vigasztalni, tehát még azzal is tisztában van, hogy a szomorúság nem egy normális állapot, és azon igyekszik, hogy újra rendben legyen minden. Kutyával gyógyítani lehet. Tudtad, hogy vannak olyan kutyák, akik epilepsziás betegeknek segítenek. Megérzi, hogy rohama lesz a gazdájának és figyelmezteti, hogy vegye be a gyógyszert.
2012. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ebben különbözünk tőlük.

Nekünk elöitéleteink, nekik ösztöneik, megérzéseik vannak.

Az én kutyám a hétvégi háznál van, ami a közuttól kb 500 m, de amikor letérek autóval-a szomszédok elmondása alapján-már mindenki tudja a környéken, hogy jövök.Az oriási öröme mellett már amikor nyitom a kaput érzi, hogy milyen "állapotban" vagyok-lehet ugrálni, vagy csak farokcsóválás mellett nyalogatni.Ezt az érzést kellene visszatanulnuk tőlük!

2012. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!