Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphatja e újra a kiskutyám...

Elkaphatja e újra a kiskutyám a Parvot?

Figyelt kérdés
Januárban vettük meg elsö törzskönyves kiskutyánkat,oltási papírral,amelyben egy kiegészítés szerepelt:REVAKCINACIO március 3-5.ig.Sajnos késönek bizonyult a dátum,mivel a kiskutya dec.4.én született.Márciusig már nem is egy parvo elleni oltást kellett volna hogy kapjon!!!!!!!!!!A kutyus a mult héten elkapta ezt a szörnyüséget.Az állatorvos átnézte a papirokat,szó sem volt parvovirus elleni oltásról,sőt,semmiféle komolyabb oltásról sem.(talán a féreghajtás megtörtént)Egy hete naponta 2szer infúzió,rengeteg inyekció,2 óránként kelés a mesterséges etetés miatt,az állatorvosi számla már az egekben.Tegnap közölte a doki,h.túléli:)Csak még nem eszik magátol,ha beleöntjük,el szeretne menekülni,és már utalja a joghurtot,rizst.Probáltam utol érni a tenyésztöt,egyszerüen nem veszi fel a telefont...Annyit tudok rola,h.ügyvéd!!és ugy érzem fecsérelném az idömet....Csak még annyit szeretnék üzenni minden leendö gazdinak,jol nézzetek meg,hogy kitöl vesztek kiskutyát,mer az olcsóbb sokszor drágább!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 9. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

neked is tanulság,ha veszel egy kutyát első utad az orvoshoz kell,hogy vezessen.Ő megvizsgálja,megnézi mi a következő kezelés amire szükség van, átírja a chippet a nevedre.

Helytelen volt, hogy nem voltatok orvosnál

2012. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből vetted?
2012. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
milyen fajta a kutyus és mennyiért vetted?
2012. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szegény, örülök, hogy megmarad!


Hát, szerintem egyértelmű, hogy szaporítótól vette a kérdező a kiskutyát, ő maga is írja, hogy "az olcsóbb, sokszor drágább". Valszeg két törzskönyves kutya lett pároztatva, így rájuk egy szaporító is válthat ki törzskönyvet (drágábban, mintha tag lenne)...

De lehet, hogy tévedek.


Milyen fajta kutyusról van szó és honnan vetted?

2012. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egy gyönyörű Golden Retriver,es 50.eu.-ért vettem.Sajnos mi voltunk felelötlenek,ráhallgattunk egy hozzá nem értő,kontár úgynevezett tenyésztöre.Ö ajánlotta,hogy ne vigyük még sehová,még utcára se,csak majd 3 honapos korában dokihoz!!!!!!!!! Ledöbbentem,mikor a doki közölte,h.erre az idöre már minden védöoltást el kellett volna kapjon,nem pedig most kezdeni!!A törzskönyvet sem adta ide,azt mondta,majd késöbb,ha elnevezzük a kutyust,telefonáljunk neki és ö majd kiveszi.Nem tudom hogy müködnek ezek a dolgok,de biztos h.itt valami nem stimmel.De az a fontos,h.jobban lesz a kis Pupi:)
2012. márc. 9. 15:38
 6/15 anonim ***** válasza:

"A törzskönyvet sem adta ide,azt mondta,majd késöbb,ha elnevezzük a kutyust,telefonáljunk neki és ö majd kiveszi."


[link]

2012. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szaporítóval volt dolgotok, a legmocskosabb fajtából, aki még hazudozik és meg is téveszti az embereket :(
2012. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez nem tenyésztő volt, hanem egy koszos szaporító. A törzskönyvet meg akkor fogod látni, amikor a hátad közepét a saját szemeddel....
2012. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És ami még szörnyű az egészben, hogy a goldik is hajlamosak a diszpláziára. Ha meggyógyult, kezdjetek el adni neki zöldkagyló kivonatot (Vetri Care GF600, Luposan), az euros árból ítélve valszeg külföldön laksz, nem tudom ott kaphatók-e ezek a fajták. Nézz utána mindenképp!

Majd fél éves korában csináltathattok egy előszűrést, de végleges eredményt olyan 1-1,5 éves korában csináltatott szűrésből kaphattok.

Remélem a dp-t azért megússzátok!

2012. márc. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

jó szöveg, majd ha lesz neve.....

A törzskönyvi nevét a kutyának a tenyésztő adja és semmi köze a hívónévhez

nem lesz itt törzskönyv sohase.

dp-t tényleg szűressetek fél évesen

2012. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!