Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy egy nöstény kutyát...

Igaz, hogy egy nöstény kutyát még nem lehet ivartalanítani, mert még nagyon fiatal, és még sosem tüzelt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
meg szoktákvárni az első tüzelést, de akár 3 hónaposan is ivertalanítani lehet. (az USA-ban 3 hónaposan csinálják)
2012. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb ha az első tüzelés előtt van ivartalanítva. Nem lesz emlő, méh, méhnyak, petefészek rákja szinte tuti. Egy ici picit magasabbra nő és annyi:)
2012. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy jobb első tüzelés előtt ivartalanítani. Én 6 hónaposan akarom ivartalaníttatni a kutyámat, remélem nem fog előbb tüzelni. Nagytestű fajta, azok később érnek. :)
2012. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, már az első tüzelés előtt is ivartalanítják, sok orvos javasolja már.
2012. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatalon azért nem illik szerintem, de 6-7 hónaposan már simán.
2012. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert az állatorvos javasolta,hogy várjunk még vele.
2012. márc. 9. 18:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne,ha az állatorvosd elolvasná a saját állatorvosi kamarájának ajánlását.
2012. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keress másikat, aki megbízható! Az én kutyámat se akarták ivartalanítani, találtam olyan dokit, aki ivarérés előtt javasolja már az ivartalanítást!
2012. márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Illik sokkal hamarabb is mint 6-7 hónap:) Jó, nem pár hetesen, de minél fiatalabb a kiskutya, annál gyorsabban és könnyebben gyógyul be a sebe. Nekem van egy ismerősöm akinek a kutyája 7 hónaposan neki állt tüzelni:/ 3 hónapos kor a legideálisabb a kutatások szerint. Az ebben a korban ivartalanított ebeknél felnőttkori elhízást sem nagyon tapasztaltak. Persze ez amcsi kutatás volt, és nem tegnap történt. Ezt azért mondom, mert a leendő volt állatorvosod valószínűleg sz.rik a továbbképzésre. Leragadt a doktori szerzésének évében. Mindenképp keress másik orvost, hogy időben tudjátok ivartalaníttatni. Benne van a pakliban, hogy egy esetleges betegségtől megóvod ezzel. Csak azt sajnálom, hogy ezeket nem tudtam amikor cicám volt. Nála azt mondta a doki, hogy csak akkor lehetett volna megóvni az emlődaganattól, ha ivarérett kora előtt ivartalanítják.
2012. márc. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!