Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó kigyúrni egy kutyát?

Miért jó kigyúrni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Több "hogy tehetném izmosabbá a kutyám" kérdés is volt már itt, főleg amstaffokkal kapcsolatban.

Pusztán kíváncsiságból kérdezem, hogy ennek mi értelme van? :)


2012. márc. 10. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy veszem észre, akiknek fingjuk nincs a témáról azt hiszik, attól lesz kemény egy kutya, hogy izmos.

Holott pl. egy 20 kilós gamebred pit szétszedné bármelyik amstaffot.

De legalább szórakoztatóak, mindig elmosolyodok, mikor látom, ahogy nagy keményen sétáltatja egy gyerek a showkutyáját. Azt bírom, mikor szöges nyakörv is párosul ehhez, nevetségesek :)

2012. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ere egyszerü a válasz szinte mind menözni akar hogy milyen nagydarab a kutyája csak feszülnek... tény hogy pl az amstaff ugy szeb ha izmosab de szerintem csak egy bizonyos határon beül... nekem is volt amstaffom de mégse gyuratam mert minek? nem menözni kellet nekem hanem kedvencnek izmos volt mert logot futott és hasonlok de nem tulzásba vidve szorakozásként... am valóba a szögesnyakörves vagy szöges hámos dolgon énis csak nevetek...felesleges és hülyeség.... sok embernek a kezébe nem adnák ilyen kutyát...
2012. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mert szép :)

a sportok kifárasztják a kutyák, szorosabbá teszik a kutya-gazda kapcsolatot, élmény mindkettejüknek. az eredmény pedig egy erőtől duzzadó, élénk, energikus, szép kutya lesz.


sokkal szebb látvány, mint egy zsírtól dagadó, bojlertestű elhizlalt amstaff, vagy akármi...

(ezért az egy dologért sajnálom, hogy hosszú szőrű kutyáim vannak, róluk csak én tudom, hogy milyen izmosak :))

2012. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem két eset van:


a.) Egyszerűen a kinézet miatt, mert tetszik nekik.

b.) Azt hiszik, hogy ettől keményebb lesz a kutya.

2012. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most vegyük a normális esetet, mikor nem menőzésből izmosítják. Jobb az állóképessége, nagy túrákon, akár hegyvidéki, sziklás terepen is helytáll a kutya, nem lesz izomláza egy több napos menettől se. Lovastúrákra is mehet gond nélkül, bírni fogja. Az abroncshúzás jól levezeti a kutya fölös energiáit, súlyhúzó versenyeken is eredményesen szerepelhetnek (ami ilyen fajtáknál legalább olyan fontos elismerés, mint a kiállításokon elérhető címek). Na meg persze öröm egy erőtől duzzadó, izmos, feszes kutya látványa (nekem rossz ránézni a kövér, lomha ebekre), és kiállításokon is előnyt élveznek az atletikusabbak.
2012. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy most főként amstaffok-ról van szó, de nekem Francia Bulldim van és ő is izmos, szálkás eb. De nem kigyúrtam, csak láttam rengeteg Francit akik szinte gurultak én meg nem akartam, hogy egy 4 lábon járó kis hurkám legyen. Fontos, hogy életerős egészséges legyen egy kutya és ehhez a mozgás nélkülözhetetlen. Az enyém a sok sétáltatástól mozgatástól lett ilyen és örülök, hogy egy egészséges szép kinézetű izmos kis =) szobacirkálóm van =)Az is tök jól esik mikor sokan megjegyzik, hogy milyen szép izmos és, hogy ő nincs elhízva, mint sok fajtatársa. Főként az egészsége miatt mozgatom sokat, szerintem a mozgás és a helyes táplálás elengethetetlen!! Bocsi, ha kicsit off volt.
2012. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!