Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz. Mi a tapasztalatotok?...

Mopsz. Mi a tapasztalatotok? Erdemes ezt a fajtat valasztan? (tobb lent)

Figyelt kérdés
Szuka lenne, tisztitasa, gondozasa erdekelne, van nagy kertunk ha futkarozni lenne kedve, azt hallottam felesleges ruhakba bujtatni telen. Es akkor a kutyus Neve is kerdeses meg : ) lany mopsz neveket is , ha tudtok akkor kerlek irjatook ; )
2012. márc. 10. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Puszedli...Piskóta.


Úgy tudom, hogy ennél a fajtánál nagy a kockázata a tüdőembóliának a turcsi orruk miatt.Valamint a csípőjükkel is probléma lehet így a nagy lépcsőzéseket kerülni kell. Az orruknál a gyűrt bőrt tisztítani kell, akár kamillás vízzel megtörölgetni a zugokat.

Lehet, hogy nem kell ruhát adni rá télen, ha kiviszed sétálni 30 percre, amíg mozog nem fagy meg. De hosszú távon mozgás nélkül a pici teste hamar kihül.


23N

2012. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondos tenyésztőtől válassz, ott még van minőségi mopsz. A szaporítónál gyenge, beteg kutyák vannak. Nyáron csak addig vidd ki míg elvégzi a dolgát, a tűző napon futtatni, hosszabb ideig lenni vele TILOS! Könnyen hőgutát kapnak, túlmelegednek és elpusztulnak. Gondos tartás mellett 17 évig is elélhetnek!! Ennek semmi köze a tömzsi orrhoz,hogy rövid ideig élnek. Tévhit. A fülét, orrát rendszeresen tisztítani kell,elég egy nedves vattapamacs hozzá, a karmát is fél évente levágni, csak érzékenyek a körömvágásra, ezt mindenképpen állatorvossal csináltasd.

Nekem az egyik kedvenc fajtám, igazi bohóc kutyák, könnyen tanulnak, nem félnek senkitől. Szőrüket is rendszeres kefélni kell, nagyon hullik nekik alapból és gyakori a gombás fertőzés náluk, amitől csomókban hullik a szőre. Kis gyerek mellé csak akkor ajánlom, ha a szülők tisztában vannak a mopsz jellemével. Olvastam már olyan hirdetést, ahol azért adtak túl egy ilyen kutyán, mert túl hiperaktív volt, ami megrémisztette állítólag a gyereket. Szerintem ez csak kifogás.

Név: Cuki :-) Van több oldal, ahol kutyanevek vannak, ott kedvedre válogathatsz a nevekből.

2012. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a következőként zajlik a tisztántartás :)

Minden második nap fésülés furminátorral,havonta fürdés és hetente fültisztítás,a redőket és szemet akkor törlöm mikor látom,hogy kell.

Én télen öltöztetem a - fokokba és igazság szerint el is várja,hogy ráadjam a kabátját.Nyárom valóban csak kora reggel és késő este rohangál kint,napközbe most pisilni se hajlandó kimenni,inkább visszatartja.Vigyázni kell a hőguta miatt.

Mivel én is azt olvastam,hogy gyakori náluk a bőrbetegség,így én évente oltatom gomba ellen.

Elég aktív fajta a mopsz és mindig kapható egy kis játékra.Nálunk macskákkal él együtt és semmi probléma.Mindenkit szeret,mindenkiben bízik még az állatorvoshoz is mosolyogva szalad be :)

Ami fontos,hogy valóban Tenyésztőtől vedd és ne valami megélhetési szaporítótól.

2012. jún. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 S.Money ***** válasza:
Horkolnak! Erre gondoltál? Amúgy annyira csúnyák, hogy már szépek, szerintem jó választás! Csak fontos a jó tenyésztő választás!
2012. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!