Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is így nevelitek a kutyát?...

Ti is így nevelitek a kutyát? Vagy tényleg én bánok velük túl keményen?

Figyelt kérdés

Náluk a kutyáknak meg van tanítva hogy hova mehetnek az udvaron, hova nem. Amit egyszer megtiltottuk nekik az többet nem csinálhatják. Nincsen nekik nasi. Napi 2x esznek és slussz. Megvan az hogy akkor van játék és séta amikor mi mi akarunk menni vagy amikor mikor ráérünk. (persze mindne nap van séta és játék nekik). Ha valamit kérünk tőlük az elég legyen nekik 1x elmondani. A kutyáink jól szocializáltak.

Sok ismerősünk szerint túl kemények vagyunk a kutyákkal.

Szerintetek is?

De a legtöbb is,,erősünk kutyája olyan hogy mikor a kutya sétálni akar menni akkor a kutya hordozza a pórázát és hisztizik hogy menjenek már. Bárhol vannak haza kell menniük pont 3-ra mert akkor jajj a kutya sírni fog nem sétál a megszokott időben és akkor milesz szegénnyel...(pedig kertesben laknak). Nem megy oda a kutya a szólnak neki, mindent ráhagyanak. Az egyiknek van egy Német juhásza aki szépen végig rángatja a gazdit az úton.

Azért ez sem jó hogy mindent rájuk hagynak!


Nálatok hogy van ez?



2012. márc. 10. 14:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*ismerősünk
2012. márc. 10. 14:18
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így nevelem őket. Otthon azzal csúfolnak, hogy még f*ngani sem szabad a kutyának engedély nélkül. Viszont az a baj inkább, hogy az ún. kutyások is ezt gondolják. Akik iskolába meg mindenhová viszik az ebet. Pedig úgy gondolná az ember, hogy ők legalább megértik. De sokan nem. Viszont amikor látod hogy az ilyen emberek kutyája milyen rossz és neveletlen, akkor tudod, hogy megéri. Én bárhol elengedhetem a kutyáim mert megbízok bennük, bárhová elvihetem stb, magyarán legvégül sokkal szabadabb azért mert szigorú vagyok.
2012. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szóról-szóra így nevelem én is! Annyi kivétellel, hogy az udvaron bárhova mehet :)

Engem rendszeresen néznek-mondanak állatkínzónak, néha még ismerős kutyások is. Igaz, hogy gyakran tényleg többet várok el a kutyától, mint kellene, és néha túlnyomom a büntit, de ezt egyre jobban észreveszem magamon és egyre tudatosabban bánok vele.

Viszont amikor elmondom, hogy mindez azért (is) van, hogy Argos-t bárhova el tudjam vinni magammal kirándulni, társasági életet élni, bárhol el tudjam engedni, agresszív kutyától egy szóval vissza tudjam hívni, járdáról lelépve ne üssék el, stb.

Tehát, hogy ez az Ő érdekében van. Szóval amikor ezeket elmondom, akkor esik le az embereknek a tantusz általában :D

2012. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is így nevelem az ebeket. Jó, ha csak második vezényszóra csinálnak meg valamit, az még nem gond, de utána komoly következmények lehetnek. Nasi nincs, ha adok nekik plusz kaját, akkor azt mindig feladatra, elvárás után kapják.

Egyébként meg a sorrendben följebb álló kiváltsága a közös akció, séta, játék kezdeményezése, csak én kezdhetek bele, csak én irányíthatom és akkor van vége, ha én azt mondom. Szerintem többek között ez is a biztonságos és felelősségteljes kutya nevelés alapja.

2012. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
En nem igy nevelem. Ettol fuggetlenul nem tartom rossznak a nevelesi modszereteket. Viszont peldaul a nasit nem teljesen ertem miert nem kaphat.
2012. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm!


Azt hogy a kertben

2012. márc. 10. 14:30
 7/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat véletlenül el küldtem......


Azt hogy a kertben van ahova nem mehet azt úgy értem hogy van veteményes és meg van nekik tanítva hogy azt szépen kikerüljük és nem rohanunk bele....

2012. márc. 10. 14:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat függ a kutya vérmérsékletétől,jellemétől.Volt egy NJ kutyám,nem igényelt szigorú nevelést,elég volt egy szúrós nézés vagy egy fokkal erősebb hanghordozás..Mostani kutyámmal(7 hónapos Rhodéziai)nagyon szigorúan és következetesen kell bánjak.Borzasztó domináns jellem,naponta 2-3-szor is megpróbálja a határokat.Kezelhető,de teljesen másképp mint előző kutyáim.Tehát az én véleményem az.hogy az ember rá kell érezzen a megfelelő nevelésre,s ez lehet egy lágyabb vagy szigorúbb,esetleg nagyon szigorú nevelés.
2012. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Argos is egyrészt domináns-határokat feszegető állat, másrészt érzékeny, együttműködő öleb...ebből lett Kreténke beceneve is :)


Hát, nálunk a kert nem mondható kertnek...évek óta a fű helyett gazos placcok vannak, de most már a kutya miatt az se :)

Egyenlőre nem érdekel, mivel nem rajtam múlik a dolog...


Nasit úgy szokott kapni, hogy eszek, és néz...néha kap ilyenkor, de legtöbbször elmorgom, és amikor végeztem, akkor az utolsó falatokat kis trükkökért cserébe megkapja :D

2012. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
89%
Ja igen, az első vezényszóra való működés nem igen megy mindig...de ha 2. kérésre sem csinálja, amit kell (főleg behívás), akkor úgy rádörrenek, mintha az ég szakadna le :)
2012. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!