Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történne ha egy kutya...

Máté1999 kérdése:

Mi történne ha egy kutya ráharapna a nyelvére?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg fájna neki.
2012. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul. Nagyon tud vérezni, de pár perc alatt eláll.
2012. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fájna, talán vérezne is.
2012. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
valószínűleg ráharapna a nyelvére
2012. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutyáknak magasabb a fájdalomtűrő képességük. Nem igazán foglalkoznak vele, ha ráharapnak a nyelvükre.

2-es voltam.

2012. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nagyon ráharap, akkor nagyon durván tud vérezni...előfordul, hogy 5-10 perc alatt sem áll el. Miután elállt a vérzés, a nyelvén egy kis lyukat lehet megfigyelni pár napig :)

A kutyáknak ez általában nem nagyon tűnik fel, csak nyalogatják a szájukat a furcsa íz miatt :D


Argos kutyám frisbeezés közben sokszor harapott rá a nyelvére. Az előző téli szezonban egy focipályán frisbeeztünk a hóban, egyszer látom, hogy véres a korong (megszokott dolog, a szájpadlása hátsó része majdnem minden korongozáskor vérzik, mert erős a harapása)...aztán a lába, nyaka :O Kiderült, hogy a nyelvét lyukasztotta ki, és vérzett. Ahogy kimelegedése miatt nagyon lihegett, a véres nyál fröcsögött minden fele, a hó csupa piros volt napokig. Egy zsepivel elnyomtam a lyukat, és pár perc alatt elállt a vérzés, aztán játszottunk tovább :D


Tavaly nyáron egy estén szintén frisbeeztünk a Duna parton, mikor egy ugrás után megint ömlött a vér a szájából, és ahogy erősen lihegett, ment az mindenhova, táskára, kutya testére, rám...:D hiába szorítottam, nem akart elállni...jó 10 percbe telt, mire elállt. Akkor beküldtem a Dunába úszni, hogy mossa le magát :D Aztán másnapra kutya baja sem volt.


1 hete egy frisbee bemutató utáni tréningnél ismét elrágta a nyelvét...nem engedte, hogy elszorítsam, ezért hagytam...pár perc múlva megjelent szájában a koronggal...folytattuk a játékot :D

2012. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszönöm a válaszokat, főleg nektek 2., es utolso :)
2012. márc. 11. 01:04
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Fiatal kutyáknál nagy játék közben sokszor előfordul. Kicsit vérzik, aztán abbamarad.
2012. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!