Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya jó megoldás lenne?

A kutya jó megoldás lenne?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, anyukámmal éltem eddig, de ö elköltözik vidékre. A barátommal pedig még nem lakunk együtt. szerintetek egy kis kutyus jó megoldás lenne arra,hogy ne érezzem magam magányosnak? most munkám sincs,igazából sokat vagyok egyedül,mert a páromnak 2 müszakos munkája van,és a barátaim is kimentek külföldre. mindig is vágytam egy kutyára, de most egyre jobban azt érzem,hogy itt az ideje... szerintetek?

2012. márc. 10. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jó ötlet. De ne azért akarj kutyát hogy pótoljon egy embert, hanem mert magára a kutyára vágysz. Emdellett a kutya segít barátokat találni, ha pl elviszed sétálni, orvoshoz stb, elfoglaltan tart, szeret, jelez ha félsz egyedül, tényleg a legjobb barátod lehet.
2012. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid?
2012. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Minimum három szempontból kell átgondolnod a helyzetet.

Nincsen munkád, ebből adódóan gondolom rengeteg szabadidőd van. De mi lesz ha dolgozni fogsz? Gondolom azt szeretnéd ha ez a helyzet lenne az átmeneti, így aztán nem hiszem, hogy ez az az időszak, amikor ezt a döntést meg kellene hoznod. Mi lesz ha olyan munkád lesz, amivel nem, vagy csak nagyon nehezen tudod összeegyeztetni a kutyatartást? 10-15 évre kötelezed el magad, ha magadhoz veszel egy blökit és élete végéig felelős leszel érte.

A másik, hogy ha az ember munkanélküli az anyagi biztonság sem feltétlenül adott. A kutyatartás sajnos nem két fillér. (Ha ez nálad nem áll fenn akkor egy gond kilőve.)

A harmadik, hogy mi lesz, ha összeköltözöl a barátoddal. Ő tolerálni fogja, hogy kutyád van?

2012. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A párodat is kérdezd meg, nehogy az legyen a vége, hogy választanod kelljen a kutya és a párod között, ha összeköltözésre kerülne sor.

Ill. azért a kutyatartás nem 2 Ft, bármikor szükség lehet orvosi ellátásra, ami elég húzós összeg. Nem ismerem az anyagi háttered, de én munkanélküliként nem mernék bevállalni egy kutyust. De ha van támogatásod, az más.

2012. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha akarsz kutyát, és fel vagy készülve a tartására, meg arra, hogy 15 évig veled lesz akkor is, amikor már nem magányos leszel, hanem családanya, akkor persze, jó ötlet.
2012. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Inkább egy macskára koncentrálj, az sokkal jobban viseli, ha egy idő után felrakják a polcra...


De ha lehet, ne azért legyen kutyád, hogy a semmittevést vele töltsd el.

2012. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :-)

vannak barátaim, csak kimentek külföldre dolgozni, és sajnos egyhamar nem jönnek vissza...

a barátom szereti a kutyákat,ez nem lenne gond,söt mondta,hogy majd ha összeköltözünk egyszer,ö is szeretne majd egy mopszot.

1-2 héten belül lesz munkám, de nem fog elvenni olyan sok idöt.

2012. márc. 10. 16:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Először gondold át,hogy tényleg lenne -e elég időd rá stb.-stb..)

Szerintem nagyon jó ötlet,egy kiskutya mindig felvidít.

2012. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondom, ez mind szép és jó, de hoszú távra tervezz, ne a pillanatnyi helyzetedből indulj ki, hanem hogy lesz még teljes állásod is, lehetsz még háromgyerekes anya is, satöbbi.
2012. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

ennyi erőből akkor senkinek se legyen kutyája?

Komolyan nem értelek titeket...

2012. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!