Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy berni pásztor?

Skót juhász vagy berni pásztor?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a két kutyus közül melyiket válasszam.Szeretnék venni egyet aki jó házőrző, úgy viszonyul az idegenekhez ahogy én, kevés a gond a szőrével, nagyon intelligens okos, hűséges, ragaszkodó, jelez ha jön valaki.
2012. márc. 10. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bernim van, de régebben volt egy skót juhászom is. Mindkettőt imádom, de a szőrével foglalkozni kell mindkettőnek. Az én bernim nagyon jó házőrző, könnyen tanul, hűséges, igazi családi kutya, szeret sokat a gazdival lenni.
2012. márc. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Berni pásztor.

Skót juhászt akiket ismerek, egyik sem igazán házőrző. A szőrével sok gond van, legalább is több mint a Berniével.

2012. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem túl jó házőrző, és a szőrükkel elég sok gond van tekintve hogy nagy.
2012. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem házőrző típus és mindkettőnek sokat kell foglalkozni a szőrével. A többi jelző pedig ráillik mindkettőre.
2012. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Skót juhászom van, és a Collie semmiképpen sem házőrző. Természetesen vannak fajtán belül is kivételek, de ha igazán jó házőrző kutyát akarsz akkor nem ez a fajta a legjobb választás. A szőre pedig rendszeres ápolást igényel. Ő nem egy kerti dísz és nem is a kert őrzője.

Berni pásztorról csak annyit tudok, hogy ő is családi kutyus.

Szerintem nézz meg más kutyafajták jellemzőit is és ne a szemed válasszon, hanem a fejed, hogy számodra mi az igazán jó döntés! ;) ( speciel ha nem akarsz sokat bajlódni a szőrrel, akkor lehet jobb lenne egy rövid szőrű, házőrzésre tenyésztett kutya) Nekem most a Kuvasz jutott eszembe, ami ilyen tulajdonságokkal bír, okos, hűséges, nincs gond a szőrével mégis mutatós és jól őrzi a házat, jó jelző kutya.

Ha megvan a kutyafajta nézz meg jó kenneleket és vedd fel pár tenyésztővel a kapcsolatot, a jó tenyésztők igazán segítőkészek! :))

2012. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátomnak collie-jai vannak, a másiknak Bernije. A collie egy tündér, akárkit beenged, jelezni jelez ugyan,de nem őriz. Okos, szép, sok baj van a bundájával, főleg a vedlős időszakban.

A Berni már jobban őriz egy fokkal, mivel nagy testű, mély hangú kutya ezért jobban is tartanak tőle. Imádja a családját, igényli a foglalkozást és nagy ereje miatt sokkal következetesebben kell nevelni. Nem ugyan az az érzés ha véletlenül rád ugrik egy skót juhász és egy berni pásztor.

Minden kutya szőrével kell foglalkozni, de az a heti 10-15 perc amíg kifésülöd szerintem nem olyan vészes. A kuvasz valóban jó kutya, ha már nem vagy kezdő. Ha esetleg nem kölyköt akarsz akkor célszerű a fajtamentésnél érdeklődni, mert vannak olyan fiatal kutyák amikben például erősebb a területvédő ösztön.

2012. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
60%

A skót Juhász az nem terület védő hanem gazdavédő.


A bernipásztor lehet hogy nagy de ha bejön a betörő max csak nyalogatja. bernipásztort nem ajánlok az inkább cicakutya.

A Skót juhász az inkább gazdát véd nem területet. de az is jó.

2012. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!