Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet csinálhat egy buszvezető?

Ilyet csinálhat egy buszvezető?

Figyelt kérdés
Tegnap délután akartam elvinni a kutyámat bemutatni a barátomnak. Direkt utolsónak akartam felszállni a kutyámmal,akin persze szájkosár,és hám is volt,szorosan állt mellettem. Mikor lépek fel,kérek egy jegyet magamnak. Oké megkapom. erre kérdezem hogy a kutyának milyen jegyet kell vennem? erre mondja,hogy semmilyet,mert nem utazhat a buszon. Én meg csak pislogtam hogy mivan? Annyi volt a válasz hogy túl nagy,és nem lehet az utasokat veszélyeztetni.. Ez mi??
2012. márc. 10. 18:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
hát szájkosárral felkellett volna hogy engedjen tédeget a kutyával, de vannak ilyen sofőrök, amin buszon járok haza ,arra két doberman-t szájkosárral simán felengedett a sofőr..
2012. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
8%
Igaza volt.
2012. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igaza? Igen? és akkor mivel hogy vigyem a kutyámat? Ültessek fel 60kilot a nyakamra hogy gondoltad? Csapjam a hónom alá?
2012. márc. 10. 18:21
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem volt igaza. Szájkosárral a kutyádat fel kellett volna engednie 1 jeggyel. Benne is van a szabályzatban. (ha most BKV-ról beszélünk)
2012. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Távolsági járat,Tisza Volán
2012. márc. 10. 18:23
 6/28 anonim ***** válasza:
Én írnék panaszt, semmi joga nem volt hozzá, ha tudod h pontosan mikor ment tegyél panaszt.
2012. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
A cég szabályzatában biztos írják, hogy hogyan lehet kutyát szállítani. Ha nem engedik, akor igaza volt. Nem az ő problémája, hogy te hogyan szállítod a kutyádat.
2012. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Szájkosárral,és pórázzal mind2 megvolt.

Lehet azt kellene,akkor is dühít.

2012. márc. 10. 18:32
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Na most... Én szegedi vagyok és itt Tisza Volán van. Sokat ülök elől, ezért olvasgatom a szabályzatot sokszor...xD Azt írja, hogy kutya, macska szállítható buszon hordozóban. Ha a kutya kistestű, akkor ingyenesen! szállítható ölben, ha a kutya nagyobb, azaz ölben nehézkes, akkor ugyanúgy jegyet kell venni neki, mint egy embernek + szájkosár. Ezt be is tartják itt, nem 1x vittek már labradort, goldent, berni pásztort, rottweilert stb.. kutyát, amikor én is buszon voltam. :) Nem volt igaza a sofőrnek, csak sikerült egy kretént kifognod.
2012. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%

3. Élő állatok szállítása


A kutya szállításáért az útipoggyász fuvarozására megállapított díjtételeket kell alkalmazni, kivéve a vakvezető, a mozgáskorlátozottakat segítő és rendőrségi kutyát, amelynek szállítása díjtalan. Egyéb élő állat szállítása díjtalan.


Ezt a volan díjszabási tájékoztatóból emeltem ki.

Lehet kutyát szállítani,megfelelő díj ellenében.

2012. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!