Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én félek akkor elvesztem a...

Ha én félek akkor elvesztem a falkavezér szerepét?

Figyelt kérdés
Annyira nem de azért néha félek esténként kimenni sétálni vele... lány vagyok, oké hogy egy pitbullt viszek sétálni de néha félek a furcsa alakoktól... ilyenkor elvesztem a falkavezér szerepet? Mert érezni biztos érzi, hogy valami nem stimmel..

2012. márc. 10. 18:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ. Ha rettegsz és dekoncentrálttá válsz, azt megérzi a kutya, és gyengének ítélhet. Ha csak óvatos vagy és nagyon figylsz mindenre, akkor felelősségteljes falkavezér maradsz. A kettő között meg a kutya ítélőképességére van bízva a dolog.
2012. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 lakle ***** válasza:
56%
Magyarázzák már meg nekem, akik azt írják, hogy a kérdező sosem volt falkavezért, hogy ezt 3 sor alapján miből döntötték el???
2012. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Abból, hogy itt kérdezget. A falkavezér minden percben 100%-ig konzisztens, magabiztos. Akkor sem mutat félelmet, ha palotapincsit sétáltat a gettóban. Ha már felmerül benne a gondolat, hogy talán nem tekintik falkavezérnek, ott vége. A kutya megérzi a bizonytalanságot.
2012. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhaság. A jó vezető nem attól jó vezető, hogy sosem fél, mert ha nem fél, akkor vakmerő lesz és hamar csúnya véget fog érni. A félelem természetes reakció a veszélyes helyzetekre, szükséges egy bizonyos szinten, és ezt az állatok is tudják. Ha a falkavezér fél, akkor tudja a falka, hogy gond van, oda kell figyelni. Ha "félés" közben elveszíti a vezér az irányító szerepét, az megint más, de most nem erről beszélünk szerintem.
2012. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Bìzz a kutyàdban. Menjetek el ÖV-zni, én is ezt fogom tenni. Nekem bullmacim van, alapbòl is rosszul làtok sötétben, tudom min mész àt!

A kutyàd megérzi, hogy feszült vagy, ez nagyon könnyen àtragad rà, de ettől nem veszíted el a falkavezéri pozíciòd.

2012. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sajnos rengeteg ember azt hiszi, hogy falkavezér, mert engedelmeskedik neki a kutyája.

Van ilyen ismerősőm is, CAO-ja volt. Mondtam neki, hogy ha falkavezér, akkor gondolom nem okoz gondot hátrakötött kézzel, szájjal elvenni egy szelet húst a kutyától.

Nem merte.


A kedvencem, mikor azt mondja valaki, hogy a kutya elfogadja falkavezérnek, csak néha próbálgatja a határat :)

2012. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
határait*
2012. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én el merném venni a húst simán tőle mert nem fog megharapni... de még csak csúnyán nézni sem. Igen, gondolkoztam az ÖV-n de ahhoz előtte kell az alap engedelmességi, nem lenne gond azzal sem, pénz kérdése az is sajna...
2012. márc. 11. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!