Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás. Szerintetek?

Kutyatartás. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A találtunk a barátnőimmel a barátnőm régi házánál egy kiskutyát. kb 7 hetes lehet. A kutyának nincs gazdája, körbejártuk a környéket, de nem találtunk meg a gazdiját. Na most a barátnőim kitalálták, hogy megpróbálják felnevelni ott abba a régi, elhagyatott házba a kiskutyát. Én nem vagyok oda az ötletért. Felvetettem már hogy vigyük be menhelyre, kedden el is vinnénk, de ők azt akarják, hogy maradjon ott a háznál. Mindennap ki akarnak járni majd hozzá. De valahogy nem jónak érzem ezt a dolgot. Próbáltam lebeszélni őket.. sikertelenül. Vélemények?? Mit csináljak?
2012. márc. 11. 14:27
 1/8 anonim válasza:
36%
Hát ha az az elhagyatott ház számít még valami akkor nem árt oda egy kutya. Nekem is van egy házam ahol tartok egy kutyát. Persze mindennap lemegyek hozzá és foglalkozom vele, hétvégén elviszem sétálni is. De menhelyre nem adnám be, mert kitudja, hogy milyen gazdihoz kerül. Hiába, hogy töltenek ki teszteket, hazudni is lehet, hogy szerezzenek kutyát. Én a helyében felnevelném ott. Vagy pedig keresnék neki egy olyan gazdit akinél tudom, hogy biztonságban és jó helyen lesz meg persze szeretni is fogják :-)
2012. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem továbbá is próbáld őket rávenni hogy vigyétek őt menhelyre.Ott hátha talál egy olyan gazdit aki a nap 24 órájában vele van és felneveli úgy ahogy kell.
2012. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 7 hetes kiskutyát semmiféleképpen ne hagyjatok ott egyedül!!!!!
2012. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kedvesek vagytok, csak az a baj, ha ott hagyjátok nagy az esély rá, hogy megtalálja pár gyökér állatkínzó.

Menhely legyen tényleg, remélhetőleg befogadják.

2012. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul még rendes helye sincs. Csak egy aprócska melléképületbe van csukva, ami teli van limlomokkal.Nincs neki ajtaja, ezért ideiglenesen falapot tettek az ajtó helyére.
2012. márc. 11. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
vigyétek haza vagy a barátnőid de elöbb orvoshoz ha lehet
2012. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el állatorvoshoz, aztán vegyétek fel a kapcsolatot néhány menhellyel, hogy hol tudnák befogadni. Amire készültök, az nem kutyatartás.
2012. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hát egyetértek veled ez egyáltalán nem jó ötlet, egy 7 hetes kutyus kicsi ahoz hogy egyedül hagyják , arról nem is beszélve hogy az elhagyatott helyen mennyi baktérium is lehet,a kiskutyák mindent a szájukba vesznek..

ha nem tudjátok megtartani hogy vkinél legyen és nem az elhagyatott házba akkor inkább menhely!! próbáld őket meggyőzni,a kutyának sokkal jobb lesz a menhely vagy egy ideiglenes befogadó ,mint ott a koszos elhagyott épületbe lenne, 10-15 évig mindig kijárnátok hozzá?? ha elköltöznétek onnan akkor mi lesz a kutyával?? a kajáját és az állatorvosi számlát is kikell fizetni, biztos nagyon cuki a kutyus, de ez nem normális élet egy kutyának,ha kell mutasd meg neki ezt itt hogy az oldalon miket írtak és hogy senki se tartja jó ötletnek..

2012. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!