Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a szomszédom...

Mit tegyek ha a szomszédom ezt teszi az állataival?

Figyelt kérdés
A szomszédom láncon tartja mind a 2 kutyáját,soha nem láttak állatorvost (és van pénzük..) és mi etetjük/itatjuk őket,többször próbáltam a tudomására adni hogy ez így nem jó,de akkor csak jöttek a kifogások,sétálni nem viszik el és elengedni sem,akkor futott utoljára a kutya amikor elszökött tőlük 2 napra,de sérülten jött haza és nem vitték ismét orvoshoz,én viszont ezt már nem birom nézni

2012. márc. 11. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jelentsd fel őket. és szólj az állatvédőknek is!!! sok szerencsét!
2012. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát hívjátok ki az állatvédőket vagy nem tudom



(nálunk a mamámék tartják az egyik kutyát láncon ,mert elszökik, ő sincs sétáltatva ,de enni és inni azt kap normálisan és oltani is elviszik orvoshoz,mivel idősek a mamámék nem bírnák el a kutyát mert erős,és mivel nincs pórázhoz szoktatva és a kutya is öreg így mi se sétáltatjuk mert eránta minket,meg telek őrzésre van, de mellette van két másik kutya akik elvannak engedve)

2012. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zokniszörny ***** válasza:
A rendőrségen kell feljelenteni, ugyanis ez állatkínzásnak minősül.
2012. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
így van,jelentsd fel!...a szemétje.
2012. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megvan határozva a lánchossz törvényileg,ha az megvan akkor a láncontartás teljesen szabályos, csak kell egy kutyaól is. Ha a kutya nincs látványosan lesoványodva szintén nem fognak semmit tenni. Magadat fogod lejáratni ,a hatóságok magasról tesznek az ilyen esetekre ,a szomszédod meg ellenséged lesz a vegzálás miatt és ,ha esetleg neked is van állatod ,hamarosan mérget fog enni és soha nem bizonyítod be ,ki dobta be neki.

Sajnos ez a nagy büdös helyzet.

2012. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zokniszörny ***** válasza:
Az állatvédők nem tudom, tudnak-e bármit is tenni. Nem hiszem, hogy van olyan hatáskörük, mint amilyen mondjuk Amerikában van.
2012. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez a szomorú,hogy nem foglalkoznának vele és én is attól félek hogy csak magamra haragítanám a szomszédokat,csak nem birom nézni ezeknek az állatoknak az életét,nem egy kutya szökött már el tőlük úgy,hogy többet nem jöttek vissza ,de szerintem ez sem érdekelné az állatvédőket..csak szerintem amikor a 3 hónapos kutyára rátették a láncot és az majdnem megfulladt miatta( mi szedtük le) na az nem volt semmi és csak néztek bután hogy hát ez hogy lehet,a kutya azóta már megnőtt,de hiába tettünk nekik már ezekre utaló megjegyzéseket a képünkbe hazudnak hogy adnak nekik inni illetve enni,hol ott nem!
2012. márc. 13. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!