Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászedni a...

Hogyan tudnám rászedni a szüleimet hogy vegyenek nekem kiskutyát?

Figyelt kérdés
12/L Kertes házba
2012. márc. 11. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik, hogy miből fizetnéd a tartását.
2012. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a tartásáról és a pénzről van itt szó !
2012. márc. 11. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Miről van itt szó?
2012. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
76%

Én is nagyon szeretem volna egy kiskutyát és meg is kaptam 1.5 hónapja. Az elején egy folytában vele akarsz majd lenni, de ha elviszed sétálni a kakit össze kell szedni, tudom, hogy most azt mondod, hogy össze fogod szedni, de amikor ott leszel már nem lesz kedved a kakit felszedni. Ha megkapod a kutyát mindennap foglalkoznod kell vele. A kakit nem csak a utcán kell szedni, hanem a kertben is. Attól, hogy kertes házban laksz még ugyanúgy el kell majd vinned sétálni iskola előtt után. Szerintem a szüleid azért nem egyeztek még bele, mert tudják, hogy sok felelősséggel jár egy kutya. Ha megengedik akkor pedig menhelyről fogadjatok egyet örökbe hidd el ők a leghálásabbak. :)

15/l

2012. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidnek van erre felesleges 100-150ezer forintjuk (gondolom nem a magyar és "olcsó" fajták közül választanál, hanem valami "divatosabbat").

Ha tudod vállalni 20-25éves korodig, hogy eteted, sétáltatod, játszol vele, tanítod, takarítasz utána, sokszor lemondasz a barátokról, buliról...

Akkor bizonyítsd be, hogy érdemes vagy rá. Lehet, hogy most ez minden vágyad, de valószínűleg 17-18éves korodban fontosabb lesz a pasid/bulik/érettségi és csak egy nyűg lesz a kutya, aki ugyanúgy fogja igényelni a napi foglalkozást később is, nem csak az első pár hétben/ hónapban/ évben.

Jelentkezhetsz menhelyre önkéntesnek, sétáltathatod ismerősök kutyáit aki túl öreg hozzá/nincs rá ideje. Szimplán csak jobban tanulsz, sokkal többet segítesz otthon. Szülinapi/névnapi/ zsebpénzed félre teszed, hogy a kutyával felmerülő költségek egy részét fedezni tudd, ezzel is bizonyítva, hogy kiveszed a részed az anyagi részéből is a dolognak....

Legyél kreatív! Itt senki nem ismer sem téged, sem a szüleid. Azt sem tudjuk, hogy egyáltalán való e neked kutya, van e benned olyan felelősségtudat, és ha nincs akkor a szüleid átvállalnák e a gondozását vagy menne a menhelyre, esetleg kerti díszként funkcionálna szegény miután már lecsengett az újdonság varázsa. Ha te nem tudod, hogy győzd meg őket, akkor egy idegen végképp nem fogja tudni.

2012. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért nem engedik.
2012. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
rászedni =valakit becsapni,átverni rávenni=kikönyörögni amit mi akarunk
2012. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!