Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek Mopszlia van, vagy...

Akinek Mopszlia van, vagy csak ért hozzájuk kérem segítsen! A kutyám (hím,4éves) Nagyon nagyon büdös. Még kutyafodrásznál is volt de, attól is büdös. A ti kutyátok is ilyen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az a mopszli?
2012. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mi az a mopszlia?
2012. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mopsz [link]
2012. márc. 11. 19:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Szóval mopszod van. Szerintem tele van a bűzmirigye. Attól van nagy szaga. Állatorvos kiüríti neki
2012. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt is kinyomták már neki egy párszor...:(
2012. márc. 11. 19:56
 6/13 Hovarju ***** válasza:

Az egész kutya "büdös" vagy csak a szája, lába? Általában a bűzmirigy a "gyanúsított" ilyen esetben, de ha azt kiürítették, érdemes lenne állatorvossal konzultálni és egy kivizsgálást kérni. Esetleg emésztési probléma is okozhatja a dolgot, esetleg érdemes tápot váltani. Mit eszik a kutyus?

Nincs begyulladva esetleg füle,torka, foga?

2012. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne a kutyafodrásszal nyomasd ki, ő csak elrontja. Vannak olyan egyedk, amelyeknek rendszerint megtelik. Az enyémnek pl havonta kinyomja a DOKI, mert igényli, különben büdi lesz. Tünetei: büdös száj, idegesen a farkához kap, harapja a combját, fenekét.
2012. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én közelről még nem szagoltam, de sok helyen olvastam, hogy a mopszok alapból büdösek.
2012. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen...a füle sokszor büdös, meg néha-néha a lehelete! De nem szokta harapgálni magát
2012. márc. 11. 21:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a füle büdös, akkor ki kell pucolni. Ha piros, gyulladt is, rázza a fejét, akkor állatorvoshoz kell vinni, de ha "csak" dzsuvás, akkor te is ki tudod mosni. Sima gyógyszertárban otogutta borica nevű lötyit (sima bórvíz), és azzal néhány naponta kimosod a fülét (nem felnyúlni az agyáig, de azért takarítsd ki rendesen:))

A pofaráncokat is rendszeresen tisztítani kell, az is lehet büdös! A mienknek is volt, hogy néhány napig elfelejtettünk kipucolni, és hát lett egy kis szaga... és nem feltétlenül érzed, hogy a fejéből jön a bűz, mi is először azt hittük, hogy a bundája büdös. A ráncokat sima langyos vizes vattával vagy fültisztító pálcikával elég kimosni, aztán szárazra törölni, mert ha nedvesen hagyod és bepállik, akkor ugyanott vagy.

2012. márc. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!