Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi, puli vagy a mudi a...

A pumi, puli vagy a mudi a "csendesebb"? Vagyis melyik ugat a legkevesebbet?

Figyelt kérdés
Mind a három nagyon tetszik, de a környékünkön nem nagyon tolerálják az ugatós kutyákat. Jó, tudom meg kell nevelni, és nem fog ugatni, de mégis melyik a "legcsendesebb"?

2012. márc. 11. 19:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 mudim van és semmivel sem ugatósabbak mint akármelyik másik kutya. A lakásban ha ott vagyok egyáltalán nem igatnak és erre tanítani sem kellett (akkor sem ha valaki csönget). Ha nem vagyok ott vagy ha kint vannak a kertben akkor ugyanazt ugatják meg amit más kutyák. Embereket, kutyákat, furcsa dolgokat. Egyiknél sem tapasztaltam, hogy "még a verebekre is ugatnak" és munka közben sem! adnak hangot, kivéve ha kérem, vagy ha terelnek, illetve egymást sem ugatják.

Ez az egész csupán nevelés kérdése. Ha a kutyával eleget foglalkozol, tudja ki a főnök, jól érzi magát akkor nem kell neki feleslegesen ugatni.

Nálunk szerintem azt sem tudja sok szomszéd, hogy vannak kutyáim, vagy hány, milyen. Pedig ha sokat ugatnának akkor ez nem lenne kérdés. Soha senki nem panaszkodott.

Szóval én a mudit ajánlom neked, nem az ugatás miatt, hanem mert őt tartom a legjobb kutyának minden szempontból. :) Ja és nagyon sok mozgásra van szükségük. Képesek egész nap futni, szaladni. Viszont nagyon alkalmazkodóképesek és odaadóak. Szóval ha te azt szeretnéd, hogy egész nap fusson, akkor egész nap futni fog, de ha azt akarod, hogy egész nap feküdjön és várjon rád, akkor megteszi.

2012. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:) Hát igen, a mudi:) Nekem a három fajta közül, amit felsoroltam úgy nézne ki a rangsor, hogy:

1. pumi

2. mudi

3. puli


Akkor a pumit is lehet olyanná "nevelni", mint a mudikat? Mert ha mindegyikre azt mondják/írják, hogy sokat ugatnak, és nálad pl. a mudi nem ugat sokat megfelelő mozgás, foglalkozás mellett, akkor nálam a pumi sem fog, ugyanezek a feltételek mellett, ugye?

2012. márc. 11. 20:42
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak....
2012. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Oké, köszi:)
2012. márc. 11. 20:51
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez több dologtól függ, és ezek közül az egyik a kutya egyéni természete. Vannak ugatósabb egyedek, meg kevésbé ugatósak. Aki látott már agilityversenyt, az pontosan tudja, hogy a legjobban lefárasztott és tartott sportkutya is lehet baromi ugatós, egyesek képesek az végigugatni az egész pályát, miközben megnyerik. Ha olyan a természete, sosem lesz csendes, azt meg nem lehet kölyökkorban megjósolni, hogy mennyire fogja szeretni a saját hangját.
2012. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
És ez mind a háromra igaz?
2012. márc. 11. 20:55
 17/38 A kérdező kommentje:
Igazából a pumi azért tetszik, mert vele lehet frizbizni. A mudival úgy tudom, hogy nem nagyon. Mert ha lehetne a mudival is, akkor szinte tuti, hogy mudi lenne a kiválasztott:)
2012. márc. 11. 21:02
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
A puli nagyon ugatós, mindig ugat, ha kell, ha nem.
2012. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
44%
Ez úgy általában a kutyákra igaz. Az ugatós fajtákat azért hívják ugatós fajtáknak, mert több közöttük az ugatós egyed, nagyobb eséllyel fogsz ki ugatósat, ha pulit, pumit vagy mudit veszel, mintha például komondort, ennyi. És a fajták között statisztikai különbség biztos van, de ez nem változtat a tényen, hogy mindhárommal nagy kockázatot vállalsz.
2012. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Frizbizni bármelyik kutyával lehet. A mudi is pont ugyanúgy terelőkutya, mint a pumi, csak kicsit rámenősebb, de ettől függetlenül agilityre, frizbire, bármire pont ugyanolyan jó, ha nem jobb is egy kicsit a mudi.
2012. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!