Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen küllemi különbségek...

Milyen küllemi különbségek vannak a kanok és a szukák között?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok hogy a kan nagyobb, testesebb...

A szőrben van különbség(szukáknak kisebb bundájuk van..)?



2012. márc. 11. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
A fiúknak fütyikük van, a lányoknak meg puncijuk.
2012. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmiféle különbség nincsen közöttük fizikailag a nemi szerveik eltérésén kívül.
2012. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van eltérés. Pl a fejüknél. A szukáknak kicsit finomabb vonásai vannak. A kan izmosabb,jobban berakódik.
2012. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Némelyik kan, meg némelyik szuka. De ha ránézel egy kutyára, és nem látod, hogy lóg-e valamije, szemre nem tudod 100%-ig biztosra megmondani, hogy az adott egyed kan-e vagy szuka, de még csak 80%-ra sem, max. 60-ra, ha rutinos vagy. Szerintem :)
2012. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rutinos vagy, akkor (amennyiben 'jó' a kutya) meg tudod mondani, hogy kan vagy szuka. Az régen rossz a kutyára nézve, ha nem tudom megállapítani, hogy milyen nemű (a saját fajtámban).

A kan nagyobb, erősebb a csontozata, erősebb a feje (szukáknak finomabb), ha hosszúszőrű fajta, akkor előfordul, hogy a szőre is nagyobb.

2012. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a saját fajtámból (felnőtt egyedeknél) 100%-ra megmondom akár képről is, hogy kan vagy szuka. Vannak olyan fajták, ahol teljesen egyértelmű a különbség. Más a testalkata, más a feje...
2012. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A saját fajtádból... Azért a kutyák nagy többsége keverék. Egy random keverékről meg nem mondod, hogy milyen nemű, ha nem nézel alá. Márpedig a kérdező úgy általában a kutyákat kérdezte, nem a törzskönyveseket.
2012. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Keverékeknél csak a nemi szervek alapján lehet megmondani, hiszen nincs egységes kinézetük.
2012. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma keverék. Tehát mi értelme lenne kant és szukát összehasonlítani ebben a szituban. Nem értem. Összehasonlításnak (nemek kérdésében) csak fajtatiszta kutyák esetén van jelentősége.

5. voltam.

2012. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat azoknak akik értelmesen válaszoltak.

Én a fajtiszta kutyákra gondoltam, hogy azon belül miről ismerhető meg a nem.

PL. Azt sem értem hogy Lassie szukának számított a filmben viszont egy kan játszotta, úgy hallottam a szőre miatt.?

2012. márc. 13. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!